Ekspert ds zarządzania zgodnością licencyjną obszar IT - Gdańsk, Polska - ORLEN S.A.

    ORLEN S.A.
    ORLEN S.A. Gdańsk, Polska

    2 tygodnie temu

    Default job background
    Technologia / Internet
    Opis

    Ekspert ds. zarządzania zgodnością licencyjną (obszar IT)

    Opis stanowiska:

    • Udział w definiowaniu procesu zarządzania licencjami w Grupie ORLEN i nadzór nad nim
    • Aktywny udział w procesach IT Governance w Grupie ORLEN
    • Koordynacja współpracy w zakresie licencjonowania i utrzymania standardów IT w Grupie ORLEN
    • Współudział w zarządzaniu zgodnością licencyjną w Grupie ORLEN - dbanie o compliance licencyjny
    • Koordynacja zawierania umów na zakup licencji oprogramowania IT w organizacji, dbanie o treść wzorów umów
    • Planowanie i przeprowadzanie wewnętrznych audytów licencyjnych w organizacji, proponowanie mechanizmów weryfikacji i zapewnienia zgodności licencyjnej
    • Planowanie procesów związanych ze zgodnością licencyjną, okresowych przeglądów procesów i ich adaptacja do zmieniających się wymogów rynkowych i zapisów w umowach licencyjnych
    • Dokonywanie usprawnień procesowych i narzędziowych w przypisanym obszarze
    • Proponowanie mechanizmów optymalizacji wykorzystania licencji, zgodnie ze zmieniającymi się zapisami w umowach i potrzebami biznesowymi Grupy ORLEN
    • Aktywna identyfikacja i mitygacja zagrożeń związanych z licencjonowaniem
    • Odpowiedzialność za dostarczanie dokładnych danych rozliczeniowych
    • Działania koordynacyjne w zakresie umów licencyjnych i licencji na oprogramowanie dla całej GK ORLEN
    • Współpraca z popularnymi producentami (vendorami) i dostawcami oprogramowania
    • Tworzenie wymaganych raportów i analiz dotyczących wykorzystywanych licencji na poziomie rzeczywistym oraz TCO dla najbliższych lat
    • Opracowywanie dokumentów związanych z IT Governance dla całej Grupy ORLEN
    • Odpowiedzialność za realizację standardów ITAM

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe, informatyczne lub pokrewne
    • Kilkuletnie doświadczenie w pracy w dużych organizacjach w zakresie zarządzania licencjami (preferowane w środowisku rozproszonym - wielofirmowym/ wielospółkowym)
    • Doświadczenie w pracy z systemami biznesowymi klasy SAM (Software Asset Management) / IAM na poziomie enterprise
    • Ekspercka wiedza w zakresie zarządzania licencjami popularnych na rynku producentów oprogramowania (vendorów)
    • Szkolenia/certyfikaty z zakresu zarządzania licencjami głównych popularnych na rynku producentów oprogramowania (vendorów)
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, umożliwiająca swobodną, codzienną komunikację
    • Skuteczność w działaniu i odpowiedzialność biznesowa
    • Nastawienie na ciągły rozwój i umiejętność czerpania z różnych perspektyw
    • Gotowość do odbywania podróży służbowych

    Mile widziane

    • Kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku, w dziale SAM / ITAM, IT Governance, Dziale Usług Informatycznych, Dziale Audytu IT
    • Znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem licencjami kilku głównych Vendorów (dostawców oprogramowania)
    • Umiejętność zarządzania standardami korporacyjnymi IT
    • Znajomość zagadnień dotyczących zarządzania zgodnością licencyjną
    • Doświadczenie w pracy w trybie projektowym (mile widziane doświadczenie w roli kierownika projektów)
    • Certyfikaty z obszaru IT, np. dotyczące zarządzania licencjami i ITAM

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie (w tym system premiowy)
    • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
    • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
    • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
    • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
    • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy

    Dodatkowo otrzymasz

    • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach
    • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy
    • Programy well-beingowe wspierające dobrostan
    • Program wspierający rodzinę
    • Dostęp do platformy kafeteryjnej