Główna Księgowa 41/03/2024/KM - Gdynia, Polska - PERFECT CONSULTING Hanna Kąkol

    PERFECT CONSULTING Hanna Kąkol
    PERFECT CONSULTING Hanna Kąkol Gdynia, Polska

    2 tygodnie temu

    Opis

    Perfect Consulting – Znamy tych, których Ty chcesz poznać.

    Od ponad 25 lat działamy w branży HR.

    Poszerzamy horyzonty, inspirujemy działania, otwieramy możliwości.

    Najważniejszą dla nas wartością jest zaufanie i zadowolenie naszych Klientów i Kandydatów.

    Dla naszego Klienta szukamy osoby na stanowisko:

    Główna Księgowa

    Miejsce pracy: Gdynia

    Nr ref: 41/03/2024/KM

    Oferujemy:

    • Umowę o pracę lub B2B
    • Pracę w nowoczesnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
    • Pełne wyzwań środowisko pracy
    • Niezbędne narzędzia do pracy
    • Atrakcyjny pakiet benefitów m.in.: pakiet szkoleń, spotkania integracyjne, darmowy parking, paczki świąteczne itp.

    Zakres zadań:

    • Prowadzenie ksiąg handlowych zgodnie z u.o.r. oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z u.o.r.
    • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych (GUS, INTRATSTAT – znajomość wypełniania)
    • Bardzo dobra znajomość zagadnień WNT, WDT, Import, Export w tym wiedza na temat kursu walut i przeliczania faktur zagranicznych
    • Znajomość zagadnień WHT (podatek u źródła)
    • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
    • Sporządzanie listy płac (umowy o pracę, umowy zlecenie) oraz PIT-11
    • Sporządzanie deklaracji do ZUS
    • Kontakt z instytucjami zewnętrznymi, m.in.: US, GUS, ZUS, Administracja Celna

    Kryteria rekrutacji:

    • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku

    • Wykształcenie wyższe

    • Znajomość programu księgowego Comarch

    • Znajomość prawa podatkowego, Ustawy o Rachunkowości oraz umiejętność stosowania ich w praktyce

    • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

    • Znajomość pakietu MS Office

    • Umiejętność sporządzania deklaracji / kalkulacji podatkowych (VAT, CIT. INTRASTAT)

    • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych, do GUS i NBP

    • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem