Specjalista ds Raportowania Cognos - Centrum, Warszawa, Polska - Prime Engineering

    Prime Engineering
    Prime Engineering Centrum, Warszawa, Polska

    Znalezione w: JustJoinIT PL C2 - 1 tydzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin
    Opis

    Cześć

    Dołączysz do zespołu zajmującego się analizą danych BI. Team pracuje z rozwiązaniami Cognos.

    Twoje zadania w projekcie:

    • Wykonywanie raportów w systemach typu Business Inteligence,
    • Eksploatacja modeli i baz danych środowiska systemowego zgodnie z przejętymi procedurami,
    • Wykonywanie działań mających na celu przywrócenie działania raportu w przypadku ich niedostępności dla użytkownika końcowego,
    • Bieżące monitorowanie powierzonego systemu informatycznego, oprogramowania IBM oraz środowiska systemowego oraz incydentów, wniosków, problemów i pozostałych zgłoszeń w zakresie raportowania i analityki,
    • Planowanie rozwoju rozwiązań dla środowiska raportowego z uwzględnieniem funkcjonalności biznesowych,
    • Realizowanie prac rozwojowych, projektów, inicjatyw oraz zmian w powierzonym zakresie,
    • Opracowywanie instrukcji, szkoleń, dokumentacji i procedur w powierzonym zakresie,
    • Współpraca z firmami zewnętrznymi w powierzonym zakresie, w szczególności nadzór nad naprawą błędów w systemach oraz wprowadzanymi zmianami dotyczącymi raportowania,
    • Zgłaszanie ryzyka związanych z ciągłością funkcjonowania systemów raportowych i analitycznych.
    • Testowanie wgrywanych poprawek, rozszerzeń oraz nowych wersji oprogramowania w zakresie raportowania i analityki,
    • Reagowanie na komunikaty o błędach, ostrzeżeniach generowanych przez i na potrzeby powierzonych systemów w zakresie raportowania i analityki,
    • Przekazywanie wiedzy innym pracownikom i współpracownikom spółki oraz użytkownikom,
    • Przestrzeganie zasad i procedur mających wpływ na bezpieczeństwo danych przechowywanych w powierzonych systemach,
    • Raportowanie zrealizowanych zadań,
    • Wykonywanie zadań rozwojowych i utrzymaniowych, w tym szeroko rozumiany rozwój i wykonawstwo elementów składających się lecz nie organicznych do zapytań, modeli metadanych, raportów, aplikacji, modeli planistycznych,
    • Projektowanie i realizacja rozwiązań mających na celu zapewnienie sprawnego funkcjonowania raportowania, w tym poprzez wdrażanie polityki i procesów zabezpieczeń dostępu do danych.
    • Sprawdzanie poprawności dostarczonych pakietów, skryptów, raportów i instrukcji dla aktualizacji oprogramowania,
    • Monitorowanie powiadomień mailowych,
    • Optymalizacja raportów i zapytań użytkowników,
    • Optymalizacja użytych funkcjonalności.

    Co Ci będzie potrzebne?

    • Minimum 3 lata doświadczenia w analityce danych i wykorzystaniu narzędzi raportowych,
    • Dobra znajomość IBM Cognos Analytics,
    • Bardzo dobra znajomość zagadnień dot. relacyjnych, wielowymiarowych modeli danych,
    • Doświadczenie w wizualizacji różnych zagadnień biznesowych,
    • Umiejętność interpretacji danych i przygotowania rekomendacji biznesowych.

    Czego możesz się spodziewać, dołączając do nas?

    • Kontraktu B2B lub UoP – decyzję pozostawiamy Tobie,
    • Zespołu pracującego zdalnie z możliwością korzystania z biur w Warszawie, Katowicach lub Wrocławiu,
    • Prywatnej opieki medycznej - korzystamy z Luxmed,
    • Dostępu do kafeterii MyBenefit, jako dofinansowanie do Multisporta lub punkty, które wymienisz na kupony zakupowe w Internecie,
    • Prime Academy: dostęp do platform szkoleniowych Coursera) + możliwość finansowania Twojego rozwoju w toku naszej współpracy - dodatkowe szkolenia,
    • Prime Mobility: możliwości pracy przy projektach w ramach całej grupy Prime Group, której jesteśmy częścią – mamy ponad 20 naszych biur w Europie i na świecie w Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, we Włoszech i Brazylii),
    • Możliwość skorzystania z programu poleceń,
    • Ubezpieczenia grupowego na życie.

    Prime Engineering Poland jest częścią Prime Group, europejskiej grupy specjalizującej się w usługach z obszaru IT oraz inżynierii. Od ponad 17 lat budujemy i wspieramy na całym świecie zespoły dla wielu branżach od automotive, przez energetykę, aż po sektor finance/fintech. Od 2021 roku jesteśmy także w Polsce.

    Kierujemy się zasadą: "Innovation first. People before that". Odzwierciedla to nasz sposób myślenia. Technologia jest ważna, ale nie bardziej niż ludzie, którzy za nią stoją. Nasz zespół stale rośnie, a Ty możesz do niego dołączyć.