Specjalista ds zarządzania zgodnością licencyjną obszar IT - Warszawa, Polska - ORLEN S.A.

    ORLEN S.A.
    ORLEN S.A. Warszawa, Polska

    2 tygodnie temu

    Default job background
    Technologia / Internet

    Specjalista ds. zarządzania zgodnością licencyjną (obszar IT)

    Opis stanowiska:

    • Koordynacja współpracy w zakresie licencjonowania i utrzymania standardów IT w Grupie ORLEN
    • Opracowywanie dokumentów związanych z IT Governance w GK ORLEN
    • Działania komunikacyjne w zakresie zmian dotyczących licencjonowania i standardów IT
    • Udział w realizacji procesów związanych ze zgodnością licencyjną, okresowych przeglądów procesów i ich adaptacja do zmieniających się wymogów rynkowych i zapisów w umowach licencyjnych
    • Proponowanie mechanizmów optymalizacji w wykorzystaniu licencji
    • Aktywna identyfikacja i mitygacja zagrożeń związanych z licencjonowaniem
    • Dostarczanie danych rozliczeniowych
    • Weryfikacja i wprowadzanie umów licencyjnych i licencji na oprogramowanie dla GK ORLEN
    • Udział w projektach związanych ze wspieraniem zarządzania licencjami
    • Współpraca z popularnymi producentami (vendorami) i dostawcami oprogramowania
    • Tworzenie raportów i analiz w przypisanym obszarze
    • Opracowywanie dokumentów związanych z IT Governance dla całej Grupy ORLEN
    • Współudział w zarządzaniu zgodnością licencyjną w Grupie ORLEN - zachowania dbałości o compliance licencyjny

    Praca w jednej z wybranych lokalizacji: Warszawa, Płock lub Gdańsk

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe, informatyczne lub pokrewne
    • Kilkuletnie doświadczenie w pracy w dużych organizacjach w zakresie zarządzania licencjami (preferowane w środowisku rozproszonym - wielofirmowym/wielospółkowym)
    • Doświadczenie w pracy z systemami biznesowymi klasy SAM (Software Asset Management) / IAM na poziomie enterprise
    • Znajomość zagadnień zarządzania licencjami popularnych na rynku producentów oprogramowania (vendorów
    • Komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, umożliwiająca codzienną, swobodną komunikację
    • Skuteczność w działaniu i odpowiedzialność biznesowa
    • Nastawienie na ciągły rozwój i umiejętność czerpania z różnych perspektyw

    Mile widziane

    • Doświadczenie na podobnym stanowisku w dziale SAM / ITAM, IT Governance, Dziale Usług Informatycznych lub Dziale Audytu IT
    • Znajomość zagadnień zarządzania zgodnością licencyjną
    • Doświadczenie w pracy w trybie projektowym
    • Certyfikaty z obszaru IT, np. dotyczące zarządzania licencjami i ITAM

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie (w tym system premiowy)
    • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
    • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
    • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
    • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
    • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy

    Dodatkowo otrzymasz

    • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach
    • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy
    • Programy well-beingowe wspierające dobrostan
    • Program wspierający rodzinę
    • Dostęp do platformy kafeteryjnej

  • ORLEN S.A. Warszawa, Polska W pełnym wymiarze godzin

    Starszy Specjalista ds. zarządzania zgodnością licencyjną (obszar IT) · Opis stanowiska: · Definiowanie i komunikowanie standardów związanych z licencjonowaniem oprogramowania · Koordynacja współpracy w zakresie licencjonowania i utrzymania standardów IT w Grupie ORLEN · Współud ...