Główna Księgowa Główny Księgowy - AL. Jerozolimskie /, Warszawa, Polska - Entalpia Europe sp. z o.o.

    Entalpia Europe sp. z o.o.
    Entalpia Europe sp. z o.o. AL. Jerozolimskie /, Warszawa, Polska

    1 dzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse
    Opis

    Twój zakres obowiązków:

    • praktyczna znajomość zagadnień dotyczących rozliczania produkcji
    • praktyczna znajomość zagadnień dotyczących gospodarki magazynowej
    • praktyczna znajomość zagadnień importu, eksportu towaru i transakcji trójstronnych
    • kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi
    • nadzór nad pracą działu finansowo-księgowego, współpraca z działem produkcji i zakupów w zakresie kontroli kosztów
    • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych oraz miesięcznych raportów na potrzeby Zarządu
    • sporządzanie sprawozdań wymaganych przez GUS , Intrastat, VAT/CIT, podatku u źródła
    • aktywny udział we wdrożeniu systemu SAP
    • analizowanie ksiąg rachunkowych, nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
    • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych
    • dokonywania wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym

    Nasze wymagania:

    • minimum 3 lata doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej lub Samodzielnej Księgowej w polskiej lub międzynarodowej firmie
    • gruntowna znajomość polskich standardów rachunkowości i przepisów podatkowych oraz innych niezbędnych regulacji prawnych
    • nastawienie na samodzielne rozwiązywanie problemów
    • doświadczenie pracy w programie Comarch XL/SAP
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego

    To oferujemy:

    • atrakcyjne wynagrodzenie,
    • stabilne zatrudnienie,
    • rozwój zawodowy w międzynarodowym środowisku,
    • atrakcyjna lokalizacja biura w centrum miasta,
    • pakiet benefitów i świadczeń socjalnych w tym ubezpieczenie grupowe z możliwością rozszerzenia o członków rodziny, prywatna opieka medyczna; imprezy integracyjne, bony świąteczne