Wrocław

    Analityk/Analityczka SOC - Wrocław, Polska - Santander

    Santander
    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin
    Analityk/Analityczka SOC (Security Operation Center) (Santander Consumer Bank)Country: Poland

    Analityk/Analityczka SOC (Security Operation Center)

    Twój zakres obowiązków
  • Analiza incydentów bezpieczeństw w infrastrukturze IT Banku
  • Monitoring i analiza trendów oraz anomalii w infrastrukturze IT Banku
  • Kontakt z użytkownikami i pracownikami działów IT Banku w celu ustalenia przyczyn i potencjalnych skutków naruszeń bezpieczeństwa
  • Identyfikowanie potencjalnych incydentów bezpieczeństwa, wykrywanie fałszywych alarmów oraz usprawnianie systemu SIEM
  • Współdziałanie z analitykami L i L SOC w celu szybkiej i skutecznej analizy zdarzeń
  • Utrzymanie aktualności i efektywności wewnętrznych procedur bezpieczeństwa oraz skryptów postępowania dla analityków SOC L
  • Nasze wymagania
  • Wyższe wykształcenie informatyczne lub pokrewne
  • Min. rok doświadczenia w IT na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem lub administrowaniem i konfiguracją systemów Windows, Linux, Unix
  • Znajomość zagrożeń sieciowych oraz systemów i technologii bezpieczeństwa: Firewall, IPS/IDS, EDR, VPN, SIEM, WAF
  • Wiedza o najważniejszych rodzajów cyberzagrożeń, w tym wektorów ataków i mechanizmów funkcjonowania struktur cyberprzestępczych oraz scenariuszy ataków na systemy informatyczne lub pracowników
  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • Zdolność analitycznego myślenia i umiejętność rozwiązywania złożonych problemów
  • Samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania oraz decyzyjność
  • Zaangażowanie w pracy i gotowość do ciągłego uczenia się
  • Znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Znajomość języka polskiego na poziomie native
  • Mile widziane
  • Znajomość systemów klasy SIEM na poziomie obsługi incydentów
  • Autem będzie posiadanie umiejętności potwierdzonych certyfikatem Comptia Security +, CEH lub tożsamym
  • Przyjęliśmy silną kulturę ryzyka i oczekujemy od wszystkich naszych pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska, proaktywnej i odpowiedzialnej postawy w zarządzaniu ryzykiem.

  • Santander Consumer Bank -, Wrocław, Polska W pełnym wymiarze godzin

    Analityk/Analityczka SOC (Security Operation Center) (Santander Consumer Bank)Country: PolskaAnalityk/Analityczka SOC (Security Operation Center) · Twój zakres obowiązków · Analiza incydentów bezpieczeństw w infrastrukturze IT Banku · Monitoring i analiza trendów oraz anomalii w ...

  • Santander Wrocław, Polska W pełnym wymiarze godzin

    Starszy Analityk Systemowy/Starsza Analityczka Systemowa. Umowa na zastępstwo (Santander Consumer Bank)Country: Poland Starszy Analityk Systemowy/Starsza Analityczka Systemowa · Opis projektu: Dołącz do Chapteru Digital, który zmienia i unowocześnia Santander Consumer Bank – Bank ...

  • THE BANK OF NEW YORK MELLON CORPORATION Wroclaw, Polska

    BNY Mellon oferuje ekscytującą gamę karier z przyszłością na przecięciu biznesu, finansów i technologii. Jesteśmy jedną z wiodących na świecie firm zarządzających aktywami i bankowością, która zarządza bilionami dolarów w aktywach, depozytach i/lub administracji. Znani jako "bank ...