Specjalista ds. obsługi mieszkaniowych rachunków powierniczych m/k - Warszawa, Polska - BUDIMEX S.A.

    BUDIMEX S.A.
    BUDIMEX S.A. Warszawa, Polska

    4 dni temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse

    Budimex SA to największa i najbardziej dynamiczna spółka giełdowa działająca w branży budowlanej w Polsce nieprzerwanie od 1968r.

    Naszym głównym udziałowcem jest Ferrovial – światowy lider w infrastrukturze transportowej zatrudniający ponad pracowników i działający w ponad 15 krajach na świecie. Mając status generalnego wykonawcy realizujemy inwestycje w sektorach budownictwa: kubaturowego, przemysłowego, energetycznego i infrastrukturalnego.

    Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:

    Specjalista ds. obsługi mieszkaniowych rachunków powierniczych (m/k)

    Miejsce pracy: Warszawa

    Zakres obowiązków:

    • składanie wniosku w banku o otwarcie mieszkaniowych rachunków powierniczych (MRP)
    • współpraca z "project monitorem"
    • generowanie indywidualnych rachunków nabywców
    • zgłaszanie umów do banków oraz do deweloperskiego funduszu gwarancyjnego (DFG)
    • obsługa zmian i aneksów do umów z nabywcami
    • rejestracja i przekazywanie opłat rezerwacyjnych, wpłacanych przez nabywców mieszkań, z rachunku bieżącego na rachunki indywidualne nabywców
    • współpraca z bankami finansującymi inwestycje
    • kontrola dokumentów dotyczących zakończenia kolejnych etapów inwestycji deweloperskiej i obsługa wniosków o wypłaty środków z rachunków powierniczych,
    • aktualizacja danych i dokumentów w bankach: aneksy i rozwiązywanie umów
    • zamykanie rachunków powierniczych – rozliczanie z bankiem wszystkich nadpłat pozostałych na rachunkach indywidualnych nabywców w celu zwolnienia wszystkich środków pozostałych na MRP
    • współpraca z działem sprzedaży i obsługi klienta.

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie ekonomii / finansów (min. licencjat)
    • min. 3 lata doświadczenia zawodowego
    • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku oraz praktyczna znajomość Ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym
    • dokładność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole
    • mile widziana znajomość systemów bankowości elektronicznej
    • biegła znajomość pakietu MS Office

    Oferujemy:

    • system premiowy,
    • dzień wolny w urodziny,
    • ubezpieczenie na życie,
    • prywatną opiekę medyczną,
    • sekcje sportowe,
    • wymiany międzynarodowe,
    • ciekawy program szkoleń,
    • dobrą atmosferę w pracy.

  • Santander Warsaw, Polska W pełnym wymiarze godzin

    specjalista/starszy specjalista ds. obsługi deweloperów na rynku mieszkaniowym (k/m)Country: Poland specjalista/starszy specjalista ds. obsługi deweloperów na rynku mieszkaniowym (k/m) · Czujesz, że masz MOC, którą chcesz podzielić się ze światem? Nasz bank to idealnie miejsce do ...

  • Spravia sp. z o. o. Warszawa, Polska

    Do zadań poszukiwanego pracownika Działu Treasury należeć będzie m.in. : · Bieżące przygotowywanie płatności, rejestrowanie w systemach bankowości elektronicznej · Współpraca z bankami w zakresie bieżącej obsługi Spółki w tym, otwieranie rachunków bankowych, bieżących i powiernic ...

  • Spravia sp. z o. o. Warszawa-Wola, Polska W pełnym wymiarze godzin

    Nasze wymaganiaDoświadczenie na analogicznym stanowisku – min. 3 lata · Doświadczenie przy procedowaniu gwarancji · Bardzo dobra znajomość regulowania płatności krajowych i zagranicznych · Znajomości zasad księgowości oraz aktualnych przepisów podatkowych · Znajomość arkusza kalk ...