Specjalista ds. Podatkowych - Łódź, Polska - Bosch Group

    Bosch Group
    Bosch Group background
    W pełnym wymiarze godzin
    Opis
    Job Description

    Zadania :

    • rozliczanie podatku dochodowego w SSE
    • weryfikacja poprawności i kompletności księgowań NKUP-ów
    • przygotowywanie raportów z transakcji zakupu i sprzedaży z podmiotami powiązanymi
    • przygotowanie dokumentacji cen transferowych (kompletowanie umów, kalkulacji cen, weryfikacja rentowności transakcji)
    • weryfikacja poprawności ewidencji podatku od towarów i usług oraz dokumentów w zakresie: eksportu, WDT, WNT i importu usług
    • sporządzanie deklaracji podatku od towarów i usług oraz informacji podsumowujących
    • rozliczanie i uzgadnianie kont rozliczeniowych podatku VAT
    • Księgowania związane z zamknięciem miesiąca /roku
    Qualifications

    Wymagania :

    • wykształcenie wyższe ( preferowane kierunki z zakresu rachunkowości i finansów lub prawa ze specjalnością podatków)
    • min 5 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku specjalisty ds. podatkowych
    • dobra znajomość przepisów prawa podatkowego w zakresie CIT i VAT
    • wysokie umiejętności analitycznego myślenia
    • dobra organizacja pracy
    • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym
    • znajomość programu Excel na poziomie średniozaawansowanym
    • znajomość programu finansowo-księgowego SAP
    • znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
    Additional Information

    Work #LikeABosch:

    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę wraz z atrakcyjnym wynagrodzeniem
    • Praca hybrydowa z elastycznymi godzinami pracy
    • Program poleceń pracowniczych

    Grow #LikeABosch:

    • Kompleksowe środowisko pracy, profesjonalne wsparcie oraz możliwość dzielenia się wiedzą i najlepszymi praktykami
    • Stałe możliwości rozwoju w międzynarodowym środowisku
    • Szeroki dostęp do profesjonalnych szkoleń (w tym kursów językowych), konferencji i webinarów

    Live #LikeABosch:

    • Prywatna opieka medyczna i ubezpieczenie na życie
    • System kafeteryjny z wieloma benefitami MultiSport, vouchery na zakupy, bilety do kina itp.)
    • Karta Pluxee Lunch
    • Wiele benefitów dla rodzin (np. letnie obozy dla dzieci, mikołajki)
    • Dni wolne od pracy 24 i 31 grudnia
    • Zniżki na produkty Bosch