Specjalista ds Sieci IT - -, Grodzisk Mazowiecki, Polska - CIRF

    CIRF
    CIRF -, Grodzisk Mazowiecki, Polska

    2 tygodnie temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin
    Opis

    ROLA: Specjalista ds. sieci IT

    STANOWISKO: Od specjalisty do głównego specjalisty

    MIEJSCE PRACY: Radom/Warszawa lub dowolna lokalizacja w ramach jednostek MF

    NR REFERENCYJNY: 23/2024

    O CIRF

    Jesteśmy największym publicznym FinTechem w Polsce. Działamy jako centrum usług wspólnych w obszarze IT dla całego sektora finansów publicznych w kraju. Utrzymujemy, administrujemy i monitorujemy ponad 850 usług IT dla Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Mamy największe w polskim sektorze publicznym Data Center. Zarządzamy wielkimi wolumenami danych - polskich podatników. Działamy w środowisku IT opartym o najnowsze technologie klasy Enterprise (Linux, Windows, BigData/Hadoop, Cloud, bazy relacyjne, serwery aplikacyjne).

    TWOJE ZADANIA

    • administrowanie, rozwój i utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej sieci WAN
    • konfiguracja urządzeń bezpieczeństwa sieci WAN
    • monitorowanie wydajności łączy teleinformatycznych oraz urządzeń sieciowych w celu wykrycia nieprawidłowości i zagrożeń w ciągłości pracy sieci rozległej
    • podejmowanie odpowiednich działań w sytuacjach awaryjnych w celu rozwiązywania problemów związanych z łącznością użytkowników w sieci WAN i eksploatowanych systemów
    • kontakty z wykonawcami w ramach realizowanych umów w tym zgłaszanie awarii oraz nieprawidłowości w sieci WAN
    • analiza i weryfikacja potrzeb w zakresie uruchamiania nowych usług transmisji danych oraz zmiany parametrów
    • weryfikacja raportów świadczenia usługi w zakresie SLA
    • tworzenie wewnętrznych standardów, wytycznych w zakresie sieci WAN
    • udział we wdrożeniach nowych rozwiązań w zakresie sieci WAN
    • uruchamianie oraz uczestnictwo w postępowaniach przetargowych na zakup oprogramowania, sprzętu bądź usług informatycznych

    NASZE WYMAGANIA

    • wykształcenie średnie o profilu informatycznym/telekomunikacyjnym
    • minimum dwa lata doświadczenia zawodowego w obszarze sieci LAN/WAN
    • znajomość rozwiązań z zakresu sieci LAN/WAN
    • doświadczenie w zarządzaniu środowiskiem sieci LAN/WAN

    MILE WIDZIANE

    • preferowane wykształcenie wyższe o profilu informatycznym/ telekomunikacyjnym
    • preferowane trzy lata doświadczenia zawodowego w zakresie zarządzania siecią LAN/WAN
    • praktyczna znajomość zasad działania sieci, protokołu TCP/IP
    • bardzo dobra znajomość rozwiązań z zakresu sieci LAN/WAN
    • dobra znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci
    • doświadczenie w zarządzaniu siecią WAN opartą o technologię MPLS
    • doświadczenie w zarządzaniu urządzeniami bezpieczeństwa teleinformatycznego typu NGFW
    • znajomość technologii Cisco, Fortinet, Juniper, Palo Alto w zakresie rozwiązań NGFW
    • znajomość obsługi systemów FortiManager, FortiAnalyzer, FortiSIEM, Zabbix, Nagios
    • doświadczenie w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów sieciowych
    • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z dokumentacji technicznej

    SKORZYSTAJ Z BENEFITÓW PUBLICZNEGO PRACODAWCY

    • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • dodatkowe wynagrodzenie roczne, tzw. "trzynastka"
    • dofinansowanie do wypoczynku
    • dostęp do kafeterii z benefitami
    • dofinansowanie do karty sportowej
    • korzystne warunki na pakiety prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczenia na życie
    • praca w formie hybrydowej

    WAŻNE

    • nr 23/2024
    • proponowane stanowisko będzie zależało od Twoich kwalifikacji i doświadczenia zawodowego
    • Radom/Warszawa lub dowolna lokalizacja w ramach jednostek MF
    • zatrudniona osoba zostanie poddana postępowaniu sprawdzającemu zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (tj. Dz. U. z 2019 poz. 742 z późn. zm.)

    RODO

    Przesłanie aplikacji na ofertę o pracę jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów niniejszego postępowania rekrutacyjnego.

    Z chwilą przesłania aplikacji na ofertę pracy, Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu, ul. Samorządowa 1 (nr tel , adres e-mail: ) zwane dalej CIRF.

    Więcej informacji RODO - )