Kierownik/-czka Projektu - Masovian Voivodeship, Polska - InPost

    InPost
    Inpost background
    Opis

    Twoje zadania:

  • odpowiedzialność za nadzorowanie oraz koordynowanie prac w ramach programu w ramach wszystkich projektów biznesowych - portfolio management, nadzorowanie postępów prac zgodnie z harmonogramami, zarządzanie wszystkimi interesariuszami w programie
  • zarządzanie zakresem poszczególnych projektów bazując na business casach dedykowanych do poszczególnych inicjatyw uwzględniając cele strategiczne Grupy
  • inicjowanie i samodzielnie prowadzenie spotkań projektowych w sposób efektywny z udziałem niezbędnych osób na wszystkich poziomach organizacyjnych, zarówno wewnątrz firmy, jak i z dostawcami zewnętrznymi,
  • pozyskiwanie kluczowych decyzji oraz adresowanie ich na odpowiedni poziom decyzyjny, prowadzenie dyskusji pomiędzy konkretnymi członkami zespołów projektowych
  • przygotowywanie oraz nadzorowanie statusów na poziomie Komitetów Sterujących, Komitetów Operacyjnych z przebiegu prac prowadzonych przez członków teamów projektowych,
  • przygotowywanie materiałów, prezentacji w ramach koordynacji przebiegu programu,
  • odpowiedzialność za utrzymywanie dokumentacji programowej
  • zarządzanie ryzykiem w projektach
  • To, czego potrzebujemy od Ciebie:

  • doświadczenia ​powyżej 7 lat w realizacji dużych projektów biznesowych (>5 mln zł), posiadających istotny komponent technologiczny (zmiany w systemach IT)
  • wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania projektami: zakresem, czasem, kosztami, interesariuszami, jakością, zasobami ludzkimi, komunikacją, ryzykiem potwierdzone certyfikatami
  • znajomości różnych modeli procesów i frameworków, rozumienia specyfiki projektu/programu i umiejętność wybrania konkretnegi, odpowiedniego frameworku dla tego projektu (Agile, Scrum, PMP, PRINCE2)
  • doświadczenia w prowadzeniu skutecznej komunikacji na poziomie Zarządu oraz najwyższego Kierownictwa,
  • umiejętności w zarządzaniu złożonymi, rozproszonymi projektami na dużą skalę, z wieloma interesariuszami, gdzie dba o sprawny przepływ komunikacji oraz efektywne zarządzanie zmianą
  • umiejętności negocjowania i wypracowania nieszablonowych rozwiązań
  • potrafisz skutecznie radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi, w szczególności zarządzając rozbieżnymi oczekiwaniami interesariuszy, gdzie skupia się na rozwiązaniu problemów
  • bardzo dobrą znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz tworzenie dokumentacji i prezentacji (poziom min. C1)
  • To, co zapewniamy:

  • pracę w innowacyjnej firmie technologicznej o międzynarodowym zasięgu, która jest liderem branży logistycznej w Polsce
  • możliwość poszerzania kompetencji oraz zdobywania nowych
  • partnerską współpracę, która jest dla nas największą wartością
  • system kafeteryjny z możliwością wyboru benefitów, z których chcesz korzystać (np. Multisport, opieka medyczna, bony do sklepów, bilety na wydarzenia i wiele więcej)
  • platformę e-learningową ze szkoleniami w formie filmów, magazynów, zadań i quizów
  • program rekomendacji pracowniczych
  • możliwość udziału w inicjatywach pracowniczych, takich jak wolontariat InPost InHelp, Szlachetna Paczka czy wydarzenia sportowe (np. biegi sztafetowe)