Miejsca pracy

    SOC Architect - Grzybowska , Warszawa, Polska - OChK

    OChK
    OChK Grzybowska , Warszawa, Polska

    1 tydzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Technologia / Internet

    OChK to dostawca rozwiązań chmurowych. Działa w modelu multicloud oferując zarówno usługi świadczone z autorskiej Platformy OChK, jak i chmur publicznych Google Cloud i Microsoft Azure. Jego wyróżnikiem na rynku są usługi dodane. Zespół certyfikowanych inżynierów i architektów chmurowych pomaga klientom w doborze technologii, migracji istniejących aplikacji, budowie, rozwoju i utrzymaniu natywnych rozwiązań w chmurach publicznych oraz monitorowaniu i zapewnieniu bezpieczeństwa środowiska IT. Dodatkowo wspiera klientów w procesie budowy kompetencji niezbędnych by w pełni wykorzystać potencjał chmury w realizacji ich strategii biznesowej. OChK łączy najnowsze technologie i ludzi, którzy potrafią je wykorzystać. Dzięki temu skutecznie pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym w procesach transformacji cyfrowej.

    Aktualnie do naszego zespołu Cybersecurity szukamy:

    SOC Architect

    • Miejsce pracy: Warszawa lub zdalnie
    • Wynagrodzenie: UoP/B2B
    • Poziom stanowiska: Senior

    O projekcie:

    Pracując z nami, znajdziesz się w zespole ekspertów, którego celem jest zapewnianie bezpieczeństwa systemów naszych klientów w hybrydowych środowiskach chmurowych.

    Będziesz:

    • opracowywać architekturę bezpieczeństwa dla naszych klientów, którą następnie wdrożysz w życie,
    • uruchamiać i utrzymywać oraz rozwijać monitoring naszych klientów z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych, a także optymalizować ich bezpieczeństwo w chmurze,
    • rekomendować propozycje zmian klientom, które mogą mieć pozytywny wpływ na poziom bezpieczeństwa ich organizacji.

    Twój zakres obowiązków:

    • wdrażanie i konfiguracja usługi Microsoft Sentinel z uwzględnieniem procesu monitorowania, wykrywania i reagowania na zagrożenia cybernetyczne,
    • konfigurowanie zabezpieczeń oraz reguł detekcji w Microsoft Defender XDR w celu optymalnej ochrony środowiska klienta,
    • ocena poziomu bezpieczeństwa infrastruktury IT, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań budowanych w chmurach publicznych (Azure, M365, GCP),
    • przeprowadzenie klienta przez kompleksowy proces wdrażania i konfiguracja rozwiązań klasy SIEM/SOAR oraz Microsoft Defender,
    • ścisła współpraca z zespołem operacyjnym oraz klientami w celu zapewnienia skutecznej ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi,
    • udzielanie wsparcia technicznego i szkoleń dla personelu klienta w zakresie korzystania z narzędzi SOC,
    • udział w tworzeniu dokumentacji analitycznej w zakresie bezpieczeństwa.

    Nasze wymagania:

    • doświadczenie we wdrażaniu usług SOC oraz znajomość narzędzi Microsoft Sentinel i Defender - warunek konieczny,
    • znajomość procesów monitorowania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa IT (Mitre ATT&CK, SIEM, SOAR, doświadczenie w testach blue team/red team),
    • wiedza na temat bezpieczeństwa systemów operacyjnych (Linux/Windows),
    • praktyczne doświadczenie w zabezpieczaniu AD/Entra, Google Cloud Identity oraz zarządzanie bezpieczeństwem kont i sekretów, a także zabezpieczenie dostępu uprzywilejowanego (IAM/IDM, PIM/PAM, PAW, Vault),
    • znajomość rozwiązań bezpieczeństwa do ochrony środowisk chmurowych oraz sieciowych (SDN, VPC, FW,WAF),
    • doświadczenie w merytorycznym prowadzeniu zespołu analityków i operatorów SOC,
    • umiejętności komunikacyjne i zdolność do pracy w zespole.

    Mile widziane:

    • automatyzacja pracy za pomocą skryptów (np. Python/Shell/PowerShell, Infrastructure as Code: Terraform, Terragrunt, Chef, Puppet, Ansible itp.),
    • znajomość procesów i narzędzi DevOps/DevSecOps,
    • doświadczenie w pracy przy tworzeniu oprogramowania w modelu CI/CD,
    • certyfikaty branżowe z zakresu bezpieczeństwa IT będą dodatkowym atutem (np. CompTIA Security+, CISSP, CEH).

    Oferujemy:

    • tworzymy kulturę otwartej komunikacji i wymiany wzajemnych doświadczeń,
    • cenimy inicjatywę własną i wspieramy autonomię w podejmowaniu decyzji,
    • naszych pracowników obejmujemy opieką medyczną oraz dobrowolnym ubezpieczeniem grupowym,
    • pokrywamy też koszty karty Multisport,
    • organizujemy i współfinansujemy naukę języka angielskiego,
    • pracujemy w elastycznych godzinach, w zwinnym środowisku pracy z wykorzystaniem czołowych aplikacji zwiększających jej efektywność takich jak: Google Workspace, Slack, GitHub, Jira,
    • od pierwszego dnia pracy uzyskasz dostęp do materiałów szkoleniowych i platform edukacyjnych w obszarze rozwiązań Google oraz Microsoft - liczą się Twoje chęci,
    • staramy się być z pracownikami w ważnych momentach nie tylko życia zawodowego - wspólnie celebrujemy również ważne wydarzenia w życiu prywatnym,
    • w pierwszych dniach przywitamy Cię na onboardingu, w trakcie którego w luźnej atmosferze poznasz zespół, firmę i swoje obowiązki - nie zapominamy o powitalnym prezencie, oraz przypisaniu Ci "cloud buddy", aby jeszcze bardziej wesprzeć proces Twojej aklimatyzacji.