Miejsca pracy

    Inżynier DevSecOps - Polska - Comarch

    Comarch
    Comarch Polska

    2 tygodnie temu

    comarch background
    Opis

    Inżynier DevSecOps

    1316

    Obowiązki

    • Aktywny udział w rozwiązywaniu problemów systemowych
    • Odpowiedzialność za budowanie oraz utrzymywanie środowisk ogólnofirmowych oraz wewnętrznych działu
    • Zabezpieczanie (hardening) systemów operacyjnych i usług
    • Konfiguracja, administracja i monitorowanie efektywności działania systemów działających pod rygorem dużej wydajności i dostępności
    • Automatyzacja oraz rozwój procesów CI/CD

    Wymagania

    • Doświadczenie zawodowe w roli DevSecOps lub podobnej
    • Praktyczna znajomość Linux (rodzina RedHat, Debian) oraz doświadczenie w hardeningu
    • Dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na czytanie dokumentacji technicznej
    • Wiedza z zakresu konfiguracji i administracji:
      • serwerów WWW (Apache, Nginx)
      • baz danych (Oracle, PostgreSQL)
      • kontenerów (Docker)
      • serwerów aplikacyjnych (JBOSS, WildFly, Tomcat)
      • wirtualizacji (Vmware, Proxmox)
    • Znajomość:
      • zagadnień bezpieczeństwa aplikacji webowych oraz technologii sieciowych w kontekście cybersecurity
      • systemu kontroli wersji GIT
      • zasad Agile i DevOps
    • Umiejętność:
      • pisania skryptów Bash i/lub Python
      • implementacji "shift left security" w procesach CI/CD, w tym skanerów bezpieczeństwa
    • Mile widziane:
      • znajomość systemów SIEM oraz IDS/IPS oraz narzędzi do automatyzacji IaC (w szczególności Ansible)
      • doświadczenie w testach penetracyjnych i w zabezpieczaniu aplikacji webowych
      • umiejętność konfigurowania firewalli i mechanizmów kontroli dostępu
      • praktyczna znajomość technologii i rozwiązań: Keycloak, GitLab, Kubernetes, OIDC, HSM, PKI, DefectDojo, Nessus

    Oferujemy

    • Współpraca z doświadczonymi specjalistami z zakresu Cyberbezpieczeństwa
    • Nowe wyzwania wspierające rozwój zawodowy i podnoszące kwalifikacje
    • Indywidualny plan szkoleń i konferencji oraz wiele ścieżek rozwoju zawodowego
    • Praca hybrydowa w naszym biurze w Krakowie (2 dni pracy zdalnej, 3 dni pracy z biura)
    • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny oraz duże zniżki na dodatkowe pakiety medyczne
    • Kameralne pokoje, brak gorących biurek (znajdziesz miejsce na paprotkę czy swój ulubiony kubek)
    • Przyjazna atmosfera pracy w zgranych zespołach, o co dbamy m.in. poprzez udział w imprezach integracyjnych czy wspólnych inicjatywach dla lokalnych społeczności
    • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
    • Udogodnienia dla rowerzystów (stojaki, szatnie, rowerownie, stacja naprawcza), a dla tych, co do pracy docierają samochodem – naziemny i podziemny parking
    • Bezpośrednio na naszym kampusie: centrum medyczne iMed24, strefa rekreacyjna, z basenem i siłownia, a także stołówka
    • Karnety na całą rundę piłkarskiej ekstraklasy dla fanów Cracovii i ich rodzin, a także wejściówki na lodowisko

    Źródło: Comarch/Praca

  • PKO Bank Polski

    STARSZY INŻYNIER IT

    PKO Bank Polski Polska

    STARSZY INŻYNIER IT (DevOps) · Obowiązki · współtworzysz i utrzymujesz procesy CI/CD dla rozwiązań informatycznych, · współpracujesz z zespołami developerskimi oraz bezpieczeństwem IT, · otrzymujesz wsparcie mentorskie od doświadczonych kolegów z zespołu, · zbierasz doświadczenie ...