Koordynator ds. Audytu SOX m/k - Warszawa, Polska - BUDIMEX S.A.

    BUDIMEX S.A.
    BUDIMEX S.A. Warszawa, Polska

    3 dni temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse
    Opis

    Twój zakres obowiązków:

    • Zarządzanie zleceniami audytowymi poprzez definiowanie strategii audytu w porozumieniu z Dyrektorem Biura Audytu Wewnętrznego i wykonywanie jej zgodnie z politykami i procedurami Spółki. W razie potrzeby osobiste przeprowadzanie złożonych proceder audytowych, zarządzanie zespołem lub częścią zespołu w ramach zadań (w zależności od wielkości zadania).
    • Koordynacja bieżącego wdrażania i ciągłej oceny skuteczności SOX dla przypisanych obszarów geograficznych: określenie zakresu zleconych usług, opracowanie planu testów, nadzorowanie prac w terenie i wniosków oraz raportowanie wyników audytu kierownictwu wyższego szczebla i Dyrektorowi Biura Audytu Wewnętrznego.
    • Ocena wyników/obserwacji audytu zidentyfikowanych za pomocą szczegółowych testów i współpracowanie z biznesem w celu oceny wpływu kontroli, omówienia możliwych rozwiązań i określenia kroków działania naprawczych.
    • Koordynowanie prac osób odpowiedzialnych za obszar SOX.
    • Zarządzanie procesem eskalacji.
    • Identyfikacja możliwości zwiększenia wydajności i/lub obniżenia kosztów związanych z zadaniami na rzecz zapewnienia zgodności z SOX.
    • Zapewnienie ciągłej edukacji właścicielom procesów biznesowych i IT w zakresie zmieniających się przepisów SOX i polityki finansowej Spółki.
    • Zarządzanie krytycznymi kwartalnymi programami samodzielnej certyfikacji.
    • Przygotowywanie raportów z audytów i prezentacji dla kierownictwa wyższego szczebla i Komitetu Audytu na temat postępów i wyników nadzoru nad zgodnością z SOX.
    • Udział w wewnętrznych projektach digitalizacji i doskonalenia metodologii, inicjowanie i prowadzenie inicjatyw oraz zapewnianie szkoleń wewnętrznych.

    Nasze wymagania:

    • Tytuł licencjata w dziedzinie finansów lub rachunkowości.
    • 8-letnie doświadczenie w audycie zewnętrznym lub audycie wewnętrznym.
    • Co najmniej 5-letnie doświadczenie w firmie audytorskiej z Wielkiej Czwórki.
    • Znajomość US GAAP, Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) oraz solidne zrozumienie wymogów zgodności z SOX, w tym najnowszych wymagań PCAOB.
    • Rozumienie procesów biznesowych (np. od zamówienia do zapłaty, sprawozdawczość finansową itp.) oraz technik audytu i testowania kontroli wewnętrznej.
    • Podstawowa wiedza na temat systemów informatycznych, ogólnych mechanizmów sterowania IT i interfejsów systemowych.
    • Mile widziane doświadczenie w zakresie SAP oraz Diana Archer.
    • Zorientowanie na szczegóły, motywacja i elastyczność połączona z umiejętnościami ustalania priorytetów.
    • Zdolność do wielozadaniowości i pracy w dynamicznym, globalnym środowisku zorientowanym na zespół, zarządzanie różnymi interesariuszami o konkurencyjnym zapotrzebowaniu.
    • Silne kompetencje z zakresie zarządzania projektami, zarządzania ludźmi i umiejętności komunikacyjne.
    • Mile widziane doświadczenie w sektorze budowlanym, infrastrukturalnym, energetycznym i/lub usługowym.
    • Mile widziane kwalifikacje zawodowe, takie jak CIA, CPA, CA lub CFA.
    • Zdolność i chęć podróżowania – do 20% w skali roku.
    • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

    Oferujemy:

    • System premiowy.
    • Dzień wolny w urodziny.
    • Ubezpieczenie na życie.
    • Prywatną opiekę medyczną.
    • Sekcje sportowe.
    • Wymiany międzynarodowe.
    • Ciekawy program szkoleń,
    • Dobrą atmosferę w pracy.

  • GroupM

    Kontroler Finansowy

    3 dni temu

    GroupM Warszawa, Polska W pełnym wymiarze godzin

    Jesteśmy GroupM – największą na świecie grupą mediową skupiającą domy mediowe należące do WPP – MediaCom, Mindshare i Wavemaker. Działamy dla nich w obszarach performance marketingu, programmatic advertising, searchu czy social media oraz wspólnych negocjacji, inwestycji w zaawan ...

  • GroupM

    3 dni temu

    GroupM Warsaw, Polska

    Description · Position at GroupM Jesteśmy GroupM – największą na świecie grupą mediową skupiającą domy mediowe należące do WPP – MediaCom, Mindshare i Wavemaker. Działamy dla nich w obszarach performance marketingu, programmatic advertising, searchu czy social media oraz wspól ...

  • GroupM

    Risk and Controls Analyst

    18 godzin temu

    Description · Position at GroupM Jesteśmy GroupM – największą na świecie grupą mediową skupiającą agencje należące do WPP – EssenceMediacom, Mindshare i Wavemaker. Działamy dla nich w obszarach performance marketingu, programmatic advertising, searchu czy social media oraz wspó ...