Specjalista ds Badań i Rozwoju - Chemików , Oświęcim, Polska - Synthos S.A.

    Synthos S.A.
    Synthos S.A. Chemików , Oświęcim, Polska

    1 tydzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse
    Opis

    Twój zakres obowiązków:

    • prowadzenie procesów polimeryzacji suspensyjnej w skali laboratoryjnej, półtechnicznej i technicznej w ramach prowadzonych projektów opracowania technologii nowych produktów polistyrenowych oraz modyfikacji istniejących
    • prowadzenie dokumentacji badawczej
    • tworzenie planów badawczych i sporządzanie raportów z ich realizacji
    • realizacja wewnętrznych metod weryfikujących parametry użytkowe polistyrenu do spieniania
    • kontrola parametrów procesowych i finalnych produktu
    • ścisła współpraca z dostawcami surowców / działem zakupów i działem technicznym oraz produkcyjnym
    • przegląd patentów i publikacji naukowych

    Nasze wymagania:

    • wykształcenie wyższe techniczne na kierunku Technologia Chemiczna, Chemia Organiczna z elementami chemii polimerów, szczególnie mile widziana Chemia Polimerów
    • mile widziany ukończony doktorat związany z chemią polimerów
    • doświadczenie w branży chemicznej (mile widziana branża polimerowa), szczególnie dot. produkcji, przetwórstwa i syntezy polimerów
    • doświadczenie w pracy laboratoryjnej
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
    • mile widziana umiejętność pisania artkułów naukowych w języku angielskim
    • mile widziane doświadczenie w pracy na uczelni
    • umiejętności analityczne i matematyczne
    • umiejętność pracy w zespole
    • kreatywność i innowacyjność
    • otwartość i zaangażowanie
    • punktualność i sumienność

    Oferujemy:

    • dobrą atmosferę i fajnych ludzi
    • nowe wyzwania i możliwość poszerzenia wiedzy oraz doświadczenia w zakresie zarządzania innowacyjnymi projektami badawczo-rozwojowymi
    • szerokie perspektywy budowania swoich kompetencji w międzynarodowym środowisku
    • swobodny przepływ wiedzy oraz praca w organizacji, która stawia na partnerstwo, efektywność, odpowiedzialność i innowacje
    • udział w szkoleniach (możliwość zdobycia wiedzy w zakresie zarządzania projektem badawczym) i konferencjach oraz wsparcie doświadczonego mentora
    • możliwość wpływu na rozwój biznesu
    • elastyczny czas pracy oraz stabilne zatrudnienie
    • przyjazny system wdrożenia do firmy opierający się na współpracy z działami technologicznymi i produkcyjnymi oraz zapoznaniu się z technikami badawczymi i przetwórczymi materiałów izolacyjnych

  • Synthos S.A. Chemików , Oświęcim, Polska W pełnym wymiarze godzin

    Twój zakres obowiązków: · obsługa instalacji, wykonywanie analiz oraz przygotowywanie próbek · współpraca z Zespołem podczas realizacji projektów · obsługa i nadzór sprzętu laboratoryjnego · prowadzenie prób w skali laboratoryjnej, półtechnicznej oraz w skali technicznej podczas ...