Starszy specjalista ds. restrukturyzacji - Warszawa, Polska - Bank BPS S.A.

    Bank BPS S.A.
    Bank BPS S.A. Warszawa, Polska

    1 tydzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse
    Opis

    Główne Zadania

    • prowadzenie działań restrukturyzacyjnych w stosunku do Klientów strategicznych, instytucjonalnych i biznesowych Banku,
    • analiza dokumentacji kredytowej, sytuacji finansowej i prawnej kredytobiorców oraz ustanowionych prawnych zabezpieczeń,
    • opracowywanie strategii restrukturyzacyjnych, przygotowywanie rekomendacji i decyzji oraz ich prezentacja,
    • przeprowadzanie inspekcji u klientów podlegających procesowi restrukturyzacji,
    • negocjowanie warunków restrukturyzacji oraz reprezentowanie Banku w kontaktach z Klientami i innymi instytucjami finansującymi,
    • bieżące raportowanie w sprawach z przypisanego portfela Klientów,
    • monitorowanie wykonania warunków umów restrukturyzacyjnych, sytuacji finansowej Klientów, terminowości spłat oraz stanu zabezpieczeń,
    • realizacja przeglądu, monitorowania, klasyfikowania oraz szacowania utraty wartości dla zarządzanych wierzytelności,
    • utrzymywanie kontaktów z podmiotami zewnętrznymi oraz instytucjami (urzędami, nadzorcami, sądami, kancelariami prawnymi) zaangażowanymi w procesy restrukturyzacji i windykacji,

    Nasze Oczekiwania

    • wykształcenie wyższe: ekonomia, finanse, bankowość lub prawo,
    • co najmniej 2 lat doświadczenia w pracy w banku w obszarze restrukturyzacji wierzytelności Klienta instytucjonalnego ,
    • prawo jazdy kat. B. (czynne),
    • znajomość przepisów prawa: bankowego, restrukturyzacyjnego, cywilnego w zakresie związanym z restrukturyzacją wierzytelności,
    • umiejętność oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej klientów biznesowych,
    • znajomość dokumentacji kredytowej w tym prawnych zabezpieczeń wierzytelności,
    • dobra znajomość MS Office, w szczególności MS Word, MS Excel, MS Power Point,
    • dodatkowym atutem będzie znajomość specyfiki obsługi wierzytelności z zaangażowaniem ARiMR, BGK,

    Oferujemy

    • możliwość pracy zdalnej
    • prywatną opiekę medyczną
    • ubezpieczenie grupowe
    • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
    • dofinansowanie do wypoczynku
    • dofinansowanie działań szkoleniowych
    • możliwość korzystania z pakietów sportowych
    • dostęp do platformy e-learningowej języków obcych: angielski, hiszpański, niemiecki, włoski
    • Pracowniczy Program Emerytalny

  • BUSINESSFACE SP. Z O.O. Warsaw, Polska

    · Specjalista ds. rekrutacji w firmie BUSINESSFACE SP. Z O.O. | softgarden · View job here Specjalista ds. rekrutacji · Pełny etat · Warszawa, Polska · Praca hybrydowa · Z doświadczeniem zawodowym · PLN 4500, ,00 · Osoba do kontaktu · Sandra Buśko Specjalista ds. rekrutac ...

  • Polskie Koleje Państwowe S.A. Warsaw, Polska

    Specjalista(-ka) w Wydziale Mieszkaniowym Numer referencyjny: Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie · Miejsce pracy: Warszawa · Na tym stanowisku odpowiedzialny/a będziesz za: · prowadzenie spraw związanych ze zbyciem lokali mieszkalnych w tym przygotowywanie stoso ...

    Starszy(-a) Specjalista(-ka) w Wydziale Najmu Numer referencyjny: Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie · Miejsce pracy: Warszawa · Na tym stanowisku odpowiedzialny/a będziesz za: · koordynacja procesu najmu i dzierżawy nieruchomości Spółki · badania rynku najmu i ...