Warsaw

    Starszy Analityk ds. Zarządzania Ryzykiem Kredytowym i Portfelem - Warsaw, Polska - Citi

    Citi
    Citi Warsaw, Polska

    Znalezione w: Talent PL Premium - 5 dni temu

    CITI background
    W pełnym wymiarze godzin
    Opis

    Kluczowe zadania:

  • Opracowywanie zasad polityki kredytowej oraz procesu kredytowego dla klienta detalicznego, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności tych zasad z wymogami prawa i wewnętrznymi regulacjami Banku,
  • Monitorowanie jakości portfela kredytowego, wyznaczanie miar referencyjnych jakości portfela,
  • Przygotowywanie analiz portfelowych na potrzeby oceny metodyki ryzyka,
  • Dążenie do osiągnięcia celów biznesowych poprzez konstruktywne podejście do potrzeb rozwoju biznesu przy jednoczesnym zapewnieniu jakości portfela,
  • Definiowanie wymagań funkcjonalnych na potrzeby narzędzi wspierających proces podejmowania decyzji kredytowych, udział w testach oraz w procesie ich wdrażania,
  • Podejmowanie decyzji kredytowych dla wniosków, przekraczających uprawnienia analityków kredytowych,
  • Współpraca z jednostkami kontroli wewnętrznej i zewnętrznej w ramach prowadzonych działań audytowych, udział w opracowywaniu ankiet i kwestionariuszy na potrzeby jednostek wewnętrznych oraz regulatora.
  • Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe,
  • Co najmniej 6 letnie doświadczenie w pracy w instytucji finansowej, w tym minimum 4 lata w obszarze oceny ryzyka kredytowego klienta detalicznego,
  • Znajomość metod oceny ryzyka, w tym miar i parametrów stosowanych przy ocenie ryzyka, umiejętność ich interpretacji oraz wpływu na zachowanie portfela kredytowego,
  • Umiejętność pracy na dużych zbiorach danych, wyciągania wniosków z tych analiz wraz z umiejętnością strukturyzowania wyników i ich prezentacją,
  • Umiejętność definiowania złożonych wymogów dla analiz portfelowych na potrzeby oceny metodyki ryzyka,
  • Umiejętność przygotowania i wdrożenia złożonej zmiany kredytowej, a także projektowania złożonych procesów kredytowych wraz z umiejętnością koordynacji wdrażania zmian w jednostkach, w których zmiana ma miejsce,
  • Znajomość przepisów prawa bankowego oraz ustawodawstwa z dziedziny finansowania klientów detalicznych, wiedza na temat rynku kredytowego w Polsce, pozycji Banku na rynku oraz znajomość trendów rynkowych,
  • Krytyczna ocena propozycji biznesowych z punktu widzenia wpływu na ryzyko kredytowe, umiejętność negocjacji rozwiązań,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Office umożliwiająca przygotowanie zaawansowanych analiz, prezentacji i dokumentów,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Citi Handlowy oferuje:

  • Umowę o pracę i pakiet benefitów opieka medyczna, karta fitness, ubezpieczenie na życie, program emerytalny, dofinansowanie udziału w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych. Listę wszystkich benefitów znajdziesz na naszej stronie: w zakładce oraz ),
  • Dostęp do platformy e-learningowej (Degreed) i platformy do nauki języka angielskiego,
  • Pracę w prestiżowej organizacji o globalnym zasięgu,
  • Przyjazną, pełną wsparcia atmosferę i życzliwy zespół,
  • Elastyczne warunki pracy i możliwość częściowej pracy zdalnej.
  • Powyższe stanowisko usytuowane jest w strukturze Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie SA), zapoznaj się z naszą polityką prywatności:

    Job Family Group:

    Risk Management

    Job Family:

    Credit & Portfolio Risk Management

    Time Type:

    Full time

  • ING

    Staż z Lwem w Centrum Bankowości Korporacyjnej

    Znalezione w: Talent PL Premium - 3 dni temu

    ING Warsaw, Polska StażSHIP

    O stanowisku · umowa zlecenie · Warszawa (praca stacjonarna) · Dołącz do zgranego zespołu tworzącego Centrum Bankowości Korporacyjnej. Do naszych zadań należy przede wszystkim opieka nad portfelem klientów z segmentu dużych firm. · Nasze zespoły tworzone są przez doradców, analit ...

  • ING

    Staż z Lwem w Centrum Bankowości Biznesowej

    ING Warsaw, Polska Staż

    O stanowisku · Forma zatrudnienia: umowa zlecenie · Lokalizacja: Warszawa (praca stacjonarna) · O zespole: · Dołącz do zgranego zespołu tworzącego Centrum Bankowości Biznesowej. Do naszych zadań należy przede wszystkim opieka nad portfelem klientów z segmentu średnich firm. · ...