Gliwice

    Samodzielna -ny księgowa -wy z j ang w zakł produkcyjnym - Gliwice, Polska - Spółka AAS sp z o o

    Spółka AAS sp z o o
    Spółka AAS sp z o o Gliwice, Polska

    1 dzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse

    Samodzielna księgowa/samodzielny księgowy z j. angielskim w zakładzie produkcyjnym

    lokalizacja: Gliwice

    Zakres obowiązków:

    • Prowadzenie pełnej rachunkowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami
    • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
    • Przygotowywanie sprawozdań finansowych
    • Przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb sprawozdawczości podatkowej i finansowej
    • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi: US, GUS, NBP, ZUS, firmy audytorskie i inne
    • Uzgadnianie transakcji intercompany i potwierdzanie sald z kontrahentami
    • Rozliczanie działalności prowadzonej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
    • Rozliczanie inwentaryzacji
    • Przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów
    • Udział w implementacji programów i narzędzi wspomagających działalność bieżącą działu księgowości

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe o profilu kierunkowym
    • Praktyczne doświadczenie w pracy na stanowisku Samodzielnego Księgowego/Samodzielnej Księgowej
    • Doświadczenie w przedsiębiorstwie produkcyjnym (pod kątem zwolnienia z podatku w przypadku strefy ekonomicznej)
    • Bardzo dobra praktyczna znajomość zasad rachunkowości
    • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych
    • Doświadczenie z zakresu samodzielnego sporządzania deklaracji VAT, VAT-UE, PIT, CIT, GUS, NBP i inne
    • Doświadczenie w sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych
    • Dobra znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym – jesteśmy na etapie wprowadzania erp (będzie rozmawiać telefonicznie oraz podczas TK w języku angielskim) , wymagana znajomość słownictwa branżowego
    • Dobra organizacja pracy, komunikatywność, chęć objęcia docelowo stanowiska głównej księgowej/ksiegowego ( w tym momencie dział składa się z dwóch osób, raportowanie jest bezpośrednio do dyrektora finansowego)

    Oferowane:

    • Umowa o pracę
    • Atrakcyjne wynagrodzenie
    • Pracę w systemie 1 zmianowym (elastyczne godziny rozpoczęcia pracy między 7 a 8.30)
    • Benefity pozapłacowe (ubezpieczenie grupowe, ubezpieczenie medyczne, dofinansowanie wakacji)
    • Możliwość rozwoju (zakład produkcyjny typu greenfield) à docelowo możliwość objęcia stanowiska głównej księgowej
    • Możliwość skorzystania z 24 dni pracy zdalnej w ciągu roku
    • Uproszczona sprawozdawczość, firma nie podlega jeszcze pod badanie bilansu ze względu na wielkość organizacji