Data Engineer - Centrum, Warszawa, Polska - Simplicity Recruitment

    Simplicity Recruitment
    Simplicity Recruitment Centrum, Warszawa, Polska

    1 tydzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Technologia / Internet

    Dla naszego klienta - globalnej organizacji - poszukujemy osoby na stanowisko Data Engineer.

    Zakres obowiązków:

    • Opracowywanie i wdrażanie strategii danych oraz poszczególnych komponentów, zapewniając ich zgodność z ogólnymi celami biznesowymi firmy.
    • Odpowiedzialność za optymalizację i rozwój infrastruktury danych, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i analitycznym, w celu wspierania efektywnego przetwarzania i analizy danych.
    • Opracowywanie i wdrażanie strategii dotyczących pozyskiwania, przetwarzania, przechowywania i utrzymania danych w różnych etapach ich cyklu życia.
    • Wdrażanie i ocena systemów i technologii danych w celu usprawnienia zarządzania danymi, ich przetwarzania oraz automatyzacji działań biznesowych opartych na danych.
    • Nadzór nad inicjatywami związanymi z automatyzacją procesów przetwarzania, analizy i zarządzania danymi, w tym również dotyczącymi obsługi klientów.
    • Zarządzanie relacjami z partnerami i dostawcami z obszaru danych, zarówno w ramach firmy, jak i z podmiotami zewnętrznymi.
    • Zarządzanie budżetem przeznaczonym na działania związane z zarządzaniem i przetwarzaniem danych.

    Wymagania:

    • 5 lat doświadczenia jako Data Engineer z wiedzą na temat Pythona, Scali lub Javy.
    • Zaawansowana znajomość systemów baz danych, zarówno relacyjnych (np. PostgreSQL, MySQL, Oracle) jak i nieralacyjnych (np. MongoDB, Cassandra).
    • Doświadczenie w projektowaniu, budowaniu oraz utrzymaniu skalowalnych i wydajnych pipeline'ów danych przy użyciu Apache Kafka, Apache Spark, Apache Flink, czy Hadoop.
    • Zaawansowana wiedza na temat narzędzi do orkiestracji (np. Apache Airflow, Luigi).
    • Praktyczna znajomość Docker i Kubernetes.
    • Doświadczenie w pracy z infrastrukturą chmurową (AWS, GCP, Azure), w tym z usługami specyficznie związanymi z danymi (np. AWS Redshift, Google BigQuery, Azure Data Lake).
    • Udokumentowane projekty implementacji systemów big data, w tym doświadczenie z real-time data processing i batch processing.
    • Zdolność do pracy w zespole, doskonałe umiejętności komunikacyjne i zarządzania projektami.
    • Płynne posługiwanie się j. angielskim

    Klient oferuje:

    • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.
    • pracę hybrydową w dobrze zlokalizowanym biurze w Warszawie – 3 dni pracy z biura.
    • szeroki pakiet benefitów.