kierownik finansowo - Bielsko-Biala, Polska - Randstad Polska

    Randstad Polska
    Randstad Polska background

    Nie boisz się takich pojęć jak analiza finansowa, rachunkowości finansowa i zarządcza? Czujesz się dobrze w kontroli kosztów, budżetowaniu i prognozowaniu? Jesteś na bieżąco z ustawą o rachunkowości i przepisami prawa? A może dodatkowo wyróżnia Cię przedsiębiorczość i rozumienie biznesu?

    Jeżeli twoja odpowiedź brzmi - TAK - oraz znasz język włoski lub angielski to oferta ta czeka właśnie na Ciebie Nie zwlekaj, aplikuj.

    oferujemy

    • stałe zatrudnienie, od zaraz w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
    • ubezpieczenie na zdrowie i życie pracownika

    zadania

    Controlling:
    - analiza i controlling kosztów, w tym kalkulacja kosztów produkcji, wycena zapasów i raportowanie kosztów ogólnych
    - analiza rentowności produktów
    - analiza, kontrola oraz optymalizacja procesów i kosztów, wprowadzanie rozwiązań w zakresie usprawnienia i optymalizacji działalności
    - odpowiedzialność za procesy budżetowania i prognozowania finansowego, wraz z monitorowaniem wykonania oraz analizą odchyleń
    - analiza wyników osiąganych w poszczególnych miesiącach oraz sugerowanie działań kontrolnych, naprawczych i doskonalących
    - nadzór nad prawidłowym prowadzeniem gospodarki materiałowej
    - opracowanie, wdrożenie i utrzymywanie procedur inwentaryzacji miesięcznej i rocznej
    - dostarczanie wiarygodnej informacji zarządczej, służącej do podejmowania decyzji kierownictwu firmy
    - przygotowywanie raportów i zestawień księgowych, finansowych, kadrowych, rozrachunkowych itp.) oraz innych analiz finansowych ad hoc

    Finanse:
    - kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy oraz współpraca z Zarządem w tym zakresie
    - zarządzanie płynnością finansową firmy, w tym również pozyskiwanie finansowania zewnętrznego na potrzeby realizowanych projektów inwestycyjnych
    - pełnienie roli partnera biznesowego w obszarze finansów dla klientów wewnętrznych

    Księgowość:
    - nadzór i współpraca z biurem podatkowym

    Administracja:
    - wsparcie Dyrekcji w zarządzaniu obszarami administracji oraz kadrowo-płacowym poprzez bieżącą współpracę z bankami, audytorami, organami administracji państwowej (US, ZUS, GUS, itp.) i innymi instytucjami
    - nadzór nad obowiązkami sprawozdawczymi firmy wobec organów państwowych (GUS, itp.)
    - rewizja poprawności i zasadności przepływu dokumentów księgowych i administracyjnych, opracowanie, wdrożenie i utrzymywanie procedur w tym zakresie
    - współpracę z innymi działami w celu ustalenia prawidłowych przepływów dokumentacji i informacji w celu przygotowania raportów, analiz, prognoz

    oczekujemy

    • wykształcenie finansowe/ekonomiczne, preferowane specjalizacje: finanse przedsiębiorstw, kontroling, księgowość
    • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Kontrolera Finansowego w zakładzie produkcyjnym międzynarodowej firmy
    • szeroka wiedza z zakresu: analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej, kontroli kosztów, budżetowania, planowania finansowego
    • znajomość ustawy o rachunkowości, ustaw i przepisów prawa podatkowego
    • znajomość zasad działania zintegrowanych systemów zarządzania
    • nastawienie biznesowe, przedsiębiorczość, inicjatywa i umiejętności rozwiązywania problemów
    • umiejętność wsparcia Klienta wewnętrznego w realizacji jego celów biznesowych
    • wysokie umiejętności interpersonalne, samodzielność, dojrzałość biznesowa oraz inicjatywa w działaniu
    • mile widziana znajomość jęz. włoskiego, w przypadku jej braku – bardzo dobra
      znajomość jęz. angielskiego

    Agencja zatrudnienia – nr wpisu 47

    ta oferta pracy przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia