Słupsk

    Główna księgowa - Slupsk, Polska - Indeka

    Indeka
    Indeka Slupsk, Polska

    2 dni temu

    Firma transportowa prowadząca działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poszukuje pracownika na stanowisko głównego księgowego / głównej księgowej oraz leadera zespołu zajmującego się księgowością firmy transportowej.

    Praca odbywać się będzie pod nadzorem doświadczonego Dyrektora Finansowego oraz przy wsparciu kancelarii podatkowej.

    Opis stanowiska pracy:

    • Prowadzenie pełnej księgowości spółki transportowej, zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami prawa podatkowego, przy wsparciu doradcy podatkowego;
    • Bieżąca kontrola dokumentów księgowych;
    • Kalkulacja podatku CIT, VAT, VAT – UE, JPK_VAT, PIT; przygotowywanie i składanie deklaracji;
    • Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych – rachunek wyników, bilans, wiekowanie rozrachunków;
    • Zapewnienie poprawności i terminowości sprawozdawczości statutowej, podatkowej i prawnej (obowiązek raportowania do US, ZUS, NBP, GUS, inne);
    • Nadzór nad księgowaniem wyciągów bankowych, uzgadnianie sald rozrachunków należności i zobowiązań;
    • Prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej, sporządzanie list płac, deklaracji ZUS;
    • Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie o ich wpływie na organizację;
    • Reprezentowanie Spółki przed jednostkami kontroli finansowo-podatkowej;
    • Nadzór nad kilkuosobowym Działem Księgowości

    Wymagania:

    • Doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej/ Głównego Księgowego w firmie transportowej/produkcyjnej minimum 3 lata (warunek konieczny);
    • Bardzo dobra teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej (UoR) i podatkowej;
    • Doświadczenie kadrowo-płacowe;
    • Doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP (znajomość systemu COMARCH XL będzie atutem);
    • Dobra znajomość MS Office;
    • Wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, inicjatywa, nastawienie na optymalizację/automatyzację procesów księgowych, dobra organizacja pracy własnej i zespołu, odpowiedzialność i terminowość;

    Oferujemy:

    • Oferujemy rozwój osobisty i zawodowy w międzynarodowym zespole,
    • Skuteczny system premiowy,
    • Możliwości rozwoju kariery wewnętrznej,
    • Przyjazną kultura zorientowaną na zespół,
    • Pełne wsparcie liderów i współpracowników.

  • indeka

    Główna księgowa

    6 dni temu

    indeka Slupsk, Polska

    Firma transportowa prowadząca działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poszukuje pracownika na stanowisko głównego księgowego / głównej księgowej oraz leadera zespołu zajmującego się księgowością firmy transportowej. · Praca odbywać się będzie pod nadzorem doś ...