Księgowa Księgowy

    Księgowa Księgowy - Plac Sławika i Antalla , Katowice, Polska - PTWP SA

    PTWP SA
    PTWP SA Plac Sławika i Antalla , Katowice, Polska

    2 dni temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse

    Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. (Grupa PTWP) jest firmą działającą w obszarze zintegrowanych rozwiązań w zakresie komunikacji i nowych mediów, jej aktywność skupia się na rynku internetowym. Grupa PTWP zajmuje się organizacją kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym. W skład Grupy PTWP wchodzi także spółka PTWP-ONLINE Sp. z o.o. wydawca 20 portali branżowych oraz PTWP Event Center zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach.

    Twój zakres obowiązków

    • Księgowanie faktur sprzedaży, faktur zakupów, wyciągów bankowych, raportów kasowych, rozlicza-nie delegacji oraz zaliczek pracowniczych
    • Sporządzanie sprawozdań do GUS
    • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
    • Realizacja płatności bankowych
    • Uzgadnianie sald kont oraz rozrachunków z dostawcami i odbiorcami
    • Sporządzanie codziennych raportów oraz zestawień na potrzeby Zarządu
    • Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, JPK, PFRON
    • Sporządzanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych
    • Rozliczanie RMK i RMP
    • Współpraca podczas badania sprawozdań finansowych i przy raportowaniu na GPW

    Nasze wymagania

    • Minimum 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości
    • Znajomość ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego
    • Praktyczna znajomość obsługi MS Office, w szczególności Ms Excel
    • Dokładność, rzetelność, samodzielność oraz zaangażowanie
    • Dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole
    • Doświadczenie w obsłudze systemu księgowego enova365 (warunek konieczny)

    Mile widziane

    • Doświadczenie w raportowaniu na GPW
    • Znajomość Międzynarodowych Standardów Rachunkowości

    To oferujemy

    • Stabilne zatrudnienie
    • Możliwość rozwoju zawodowego
    • Pracę w zgranym, rzetelnym zespole w miłej atmosferze