Wi-Fi Expert – Device CPE Engineer - Marynarska , Warszawa, Polska - T-Mobile Polska S.A.

    T-Mobile Polska S.A.
    T-Mobile Polska S.A. Marynarska , Warszawa, Polska

    6 dni temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Technologia / Internet
    Opis

    Opis stanowiska:

    · Udział we wdrożeniach nowych modeli urządzeń abonenckich CPE (routery Wi-Fi) w zakresie standardów Wi-Fi i Mesh

    · Wdrażanie nowych funkcjonalności oraz zmian w oprogramowaniu urządzeń

    · Analiza logów CLI i opiniowanie rozwiązań technicznych

    · Rozwiązywanie problemów związanych z Wi-Fi zgłaszanych przez użytkowników

    · Współpraca z dostawcami sprzętu w zakresie usuwania defektów SW/HW

    · Udział w testach akceptacyjnych

    Wymagania:

    · Prakyczna znajomość standardów sieci bezprzewodowych Wi-Fi i Mesh

    · Praktyczna znajomość narzedzi typu Wireshark

    · Doświadczenie w zakresie wdrożeń i testowania urządzeń abonenckich CPE z Wi-Fi (routery Wi-Fi, extendery Wi-Fi Mesh,

    modemy DOCSIS​),

    · Podstawowa wiedza z zakresu technologii światłowodowej FTTx, Docsis, HFC, RFoG

    · Praktyczna umiejętność konfiguracji usług sieciowych na urządzeniach (np. NAT, Wi-Fi, VLAN, PPPoE, VPN, FWL, DHCP, DDNS)

    · Wiedza na temat zasad produkcji oprogramowania

    · Znajomość standardów sieci bezprzewodowych Wi-Fi

    · Szybkie przyswajanie wiedzy

    · Dyscyplina i samodzielność w działaniu

    · Komunikatywna znajomość języka angielskiego (udział w cyklicznych międzynarodowych telekonferencjach, praca z dokumentacją techniczną)

    Mile widziane:

    · Znajomość systemów Linux/Unix

    · Znajomość baz danych SQL

    · Znajomość platformy RDK-B

    · Znajomość metod zdalnego zarządzania urządzeniami opartymi na Technical Reports Broadband Forum (TR-69)

    Oferujemy:

    Jesteśmy zespołem specjalistów odpowiedzialnych za wdrożenia oraz utrzymanie sprzętu aboneckiego CPE dedykowanego dla świadczonych przez T-Mobile Polska usług szerokopasmowgo dostępu do internetu.

    Z nami poznasz jedną z największych struktur telekomunikacyjnych w Polsce. Dowiesz się jak działamy, w którym kierunku się rozwijamy, czy podążamy za światowymi trendami. Pod kierunkiem ekspertów będziesz mógł pogłębić swoją wiedzę urządzeniach dostępowych które znajdują się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Będziesz brał udział we wdrożeniach najnowszej klasy urządzeń i usług dla naszych klientów oraz rozwiązywał ich problemy.

    Nasza oferta dla Ciebie:

    · Udział w najciekawszych projektach z obszaru FTTH i DOCSIS

    · Możliwości kreowania nowych produktów i rozwiązań

    · Współpracę z najlepszymi specjalistami CPE

    · Możliwość stałego rozwoju i poszerzania wiedzy

    · Samodzielną i odpowiedzialną pracę w zgranym zespole

    · Zatrudnienie w oparciu o umowę B2B

    Jak wygląda proces rekrutacji?

    1. Analiza CV

    2. Spotkanie z Rekruterem

    3. Spotkanie z Managerem

    4. Witaj w T-Mobile :)