Samodzielny Kontroler Ekspert w Obszarze Kontrolingu IT​ - Bielańska , Warszawa, Polska - ORLEN S.A.

    ORLEN S.A.
    ORLEN S.A. Bielańska , Warszawa, Polska

    1 tydzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Technologia / Internet
    Opis

    Samodzielny Kontroler (Ekspert) w Obszarze Kontrolingu IT​

    Twój zakres obowiązków

    • Udział w budowaniu obszaru/funkcji Kontrolingu IT w GK ORLEN
    • Samodzielne opracowywanie i analiza informacji zarządczej oraz raportowanie i komentarz odchyleń do sytuacji finansowej w obszarze komercyjno-operacyjnym
    • Analiza strategicznych projektów rozwojowych i efektywnościowych, kontroling strategicznych projektów inwestycyjnych (CAPEX)
    • Nadzór nad procesem alokacji kosztów IT na poszczególne segmenty i obszary
    • Wsparcie biznesu w postaci analizy danych finansowych i niefinansowych, które będą podstawą w podejmowaniu decyzji operacyjnych i strategicznych
    • Przygotowywanie i analiza kluczowych wskaźników efektywności w układzie międzynarodowej Grupy Kapitałowej
    • Pozyskiwanie danych ze wszystkich obszarów spółki, celem ich analizy
    • Dostarczanie rekomendacji z zakresu business challenge
    • Koordynowanie procesu przygotowywania budżetów rocznych, planów średnioterminowych, strategii analizy i raporty ad-hoc

    Nasze wymagania

    • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym, finansowym, matematycznym, IT lub pokrewnym
    • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w obszarze kontrolingu IT lub doświadczenie jako Kierownik Projektu, Analityk Biznesowy lub pokrewne w obszarze IT
    • Dobre zrozumienie specyfiki działań IT w szczególności powiązania procesów IT z procesami biznesowymi w dużej organizacji
    • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację z partnerami biznesowymi
    • Doświadczenie we współpracy z kadrą kierowniczą wysokiego szczebla
    • Bardzo dobra znajomość Excel i PowerPoint
    • Samodzielność w działaniu i odpowiedzialność biznesowa
    • Nastawienie na ciągły rozwój i umiejętność czerpania z różnych perspektyw

    Mile widziane:

    • Doświadczenie w analizach kosztowych
    • Znajomość MS Access, PowerPivot/PowerQuery, znajomość SAP i Hyperion

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie (w tym system premiowy)
    • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
    • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
    • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
    • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
    • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy

    Dodatkowo otrzymasz

    • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach
    • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy
    • Programy well-beingowe wspierające dobrostan
    • Program wspierający rodzinę
    • Dostęp do platformy kafeteryjnej