Dębica

    Specjalista ds. Controllingu - Debica, Polska - Hutchinson

    Hutchinson
    Hutchinson Debica, Polska

    1 tydzień temu

    Default job background
    Pełny etat
    Opis

    Młodszy Specjalista ds. Controlingu

    Rodzaj umow y: Umowa na zastępstwo

    Dział: Finanse

    Specjalista ds. controlingu jest samodzielnym stanowiskiem w Dziale Finansów.

    Osoba pełniąca tę rolę pod nadzorem kontrolera finansowego czynnie uczestniczy w przygotowaniu budżetu i kontroli jego realizacji.

    Zakres obowiązków:

  • Uczestniczenie w przygotowywaniu rocznego budżetu, forecastu, planu wieloletniego oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
  • Analizowanie rentowności według produktów, kanałów dystrybucji, klientów itp.
  • Wykonywanie kalkulacji dotyczących oceny rentowności planowanych projektów i inwestycji
  • Wykonywanie kalkulacji na potrzeby działu księgowości: wyliczenia rezerw i odpisów aktualizacyjnych
  • Nadzór nad kosztami bezpośrednimi wytworzenia oraz obliczanie wskaźników do ich wyceny
  • Przeprowadzanie wycen magazynów: surowców, produkcji w toku, wyrobów gotowych i towarów handlowych
  • Współpraca z audytorami i oraz organami kontroli zewnętrznej
  • Przygotowanie i nadzór nad przeprowadzeniem inwentaryzacji okresowych i inwentaryzacji rocznej
  • Sporządzanie analiz i raportów finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy: dla kierownictwa i dla innych działów
  • Uczestniczenie w okresowym raportowaniu do centrali Spółki według określonych standardów rachunkowości
  • Rekomendowanie i wdrażanie nowych rozwiązań wynikających z rozwoju Spółki w zakresie controlingu
    i rachunkowości
  • Profil kandydata:

    Idealny kandydat na Specjalistę ds. Controlingu ma wyższe wykształcenie, najlepiej z zakresu finansów
    i rachunkowości. Od kandydata wymagane jest doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku. Specjalista ds. controlingu powinien również biegle posługiwać się arkuszami kalkulacyjnymi
    i bazami danych oraz posiadać ponadprzeciętne umiejętności analityczne. Duże znaczenie w ramach wykonywanych na tym stanowisku obowiązków ma również wiedza teoretyczna z zakresu rachunkowości zarządczej i finansowej. Dodatkowym atutem będzie znajomość programu SAP w zakresie FICO. Od kandydata oczekujemy samodzielności
    i proaktywność, szacunku dla współpracowników oraz wysokich standardów etycznych.

  • ZETO RZESZÓW Sp. z o.o. Rzeszów, Polska

    · Specjalista ds. wdrożeń Low Code Intense · Specjalista ds. wdrożeń Low Code Intense · Pełny etat · Rzeszów, Polska · Z doświadczeniem zawodowym · Do Twoich zadań należeć będzie: · Wsparcie merytoryczne Klientów w obsłudze systemu INTENSE · Analiza potrzeb Klientów w zakresie ...