Specjalista/-tka ds. Płac - Lesser Poland Voivodeship, Polska - InPost

    InPost
    Inpost background
    Opis

    Twoje zadania:

  • naliczanie wynagrodzeń i świadczeń oraz przygotowywanie list płac dla pracowników, zleceniobiorców
  • sporządzanie i weryfikację deklaracji podatkowych, dokumentów rozliczeniowych oraz sprawozdań (PIT, ZUS, GUS)
  • obsługa PPK w zakresie rozliczania składek oraz przekazywania danych o miesięcznych rozliczeniach
  • rozliczanie zasiłków chorobowych, opiekuńczych, świadczeń macierzyńskich i rodzicielskich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy
  • obsługa potrąceń należności ustawowych, w tym potrąceń komorniczych
  • przygotowywanie dokumentacji płacowej dla zwolnionych pracowników (ZUZ Z-3, Rp-7 itp.)
  • przygotowywanie raportów i zestawień na wewnętrzne potrzeby spółki
  • automatyzacja procesów płacowych
  • monitorowanie zmian w obowiązujących przepisach
  • To, czego potrzebujemy od Ciebie:

  • co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych
  • bardzo dobra znajomość programu Płatnik i MS Office, w szczególności MS Excel
  • umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • doskonała organizacja czasu pracy, terminowość i dokładność w wywiązywaniu się z powierzonych zadań
  • samodzielność w analizowaniu i rozwiązywaniu problemów
  • j. angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1)
  • otwartość na pracę w bardzo dynamicznym i zmiennym środowisku. Myślimy OUT OF THE BOX i dzięki temu osiągamy ponadprzeciętne rezultaty. Zależy nam także, abyś odnalazł/a się w zwinnym świecie InPostu. Pracujemy szybko i lubimy to. Projekty nigdy się nie kończą, a to, co możemy Ci zagwarantować to fakt, że zdecydowanie nigdy nie będziesz się nudzić
  • Mile widziane

  • znajomość systemu kadrowo-płacowego Teta HR
  • To, co zapewniamy:

  • pracę w innowacyjnej firmie technologicznej o międzynarodowym zasięgu, która jest liderem branży logistycznej w Polsce
  • możliwość poszerzania kompetencji oraz zdobywania nowych
  • partnerską współpracę, która jest dla nas największą wartością
  • system kafeteryjny z możliwością wyboru benefitów, z których chcesz korzystać (np. Multisport, opieka medyczna, bony do sklepów, bilety na wydarzenia i wiele więcej)
  • platformę e-learningową ze szkoleniami w formie filmów, magazynów, zadań i quizów
  • program rekomendacji pracowniczych
  • możliwość udziału w inicjatywach pracowniczych, takich jak wolontariat InPost InHelp, Szlachetna Paczka czy wydarzenia sportowe (np. biegi sztafetowe)