Cyber Threat Intelligence Team Lead - ul. Traugutta , Wrocław, Polska - Bank Millennium

    Bank Millennium
    Bank Millennium ul. Traugutta , Wrocław, Polska

    6 dni temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Technologia / Internet
    Opis

    Cyber Threat Intelligence Team Lead

    Na tym stanowisku będziesz kierować bankowym Zespołem Analizy Zagrożeń w Departamencie Cyberbezpieczeństwa, który odpowiada w Banku za wyszukiwanie, analizowanie i modelowanie aktualnych zagrożeń oraz weryfikację tego, jak skutecznie organizacja potrafi im przeciwdziałać.

    Będziesz też organizować symulacje wykorzystania technik oraz taktyk na podstawie matrycy MITRE, a następnie - wspólnie z zespołem odpowiadającym za wdrożenia rozwiązań bezpieczeństwa - przeprowadzać analizy poprawności reakcji. Do Twoich zadań należeć będzie także bieżąca weryfikacja planów skutecznej obrony kluczowych zasobów informacyjnych.

    Twój zakres obowiązków:

    • Kierowanie zespołem
    • Koordynacja symulacji zdefiniowanych zagrożeń wraz z przygotowaniem ćwiczeń "table-top"
    • Modelowanie zagrożeń na podstawie aktualnych i przeszłych działań adwersarzy
    • Analiza wykorzystania oraz rozwój obecnych narzędzi i technologii wspierających pracę zespołu

    Wymagania:

    • 5-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa IT
    • 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zespołem
    • Znajomość procesu analiz Digital Forensic & Incident Repsonse
    • Praktyczna umiejętność wyszukiwania i analizy zagrożeń - Threat Hunting
    • Znajomość i rozumienie Cyber Threat Intelligence
    • Znajomość i rozumienie matrycy MITRE ATT&CK w kontekście przeprowadzanych symulacji i proponowanych mitygacji

    Mile widziane:

    • Umiejętność analizy złośliwego oprogramowania
    • Umiejętność analizy kodu źródłowego aplikacji .net, C# i Java
    • Programowanie w Python lub innych językach skryptowych
    • Znajomość środowisk chmurowych (Azure, AWS)
    • Certyfikacja branżowa (BTL2, OSEP, OSCP, ITIL)

    Oferujemy:

    • Ciekawą współpracę z ekspertami z wielu dziedzin
    • Możliwość poznania zagrożeń kierowanych na banki i ich klientów
    • Dużą samodzielność działania
    • Realny wpływ na organizację, efektywność i bezpieczeństwo kluczowych procesów Banku Millennium
    • Umowę o pracę oraz opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego