Główna Księgowa Główny Księgowy - Przemysłowa , Jasło, Polska - Kronospan

    Kronospan
    Kronospan Przemysłowa , Jasło, Polska

    1 tydzień temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Księgowość / Finanse

    Jesteśmy wiodącym producentem płyt drewnopochodnych z 125-letnią historią sukcesu, posiadającym ponad 50 zakładów na całym świecie. Jako biznes stawiamy na ciągły rozwój i obecnie realizujemy nowe projekty w obszarze produkcji, logistyki i sprzedaży. Naszym celem jest dalsza ekspansja zarówno rynku krajowego, jak i eksportowego, poprzez oferowanie najnowszych osiągnięć w portfolio produktowym. Dlatego poszukujemy kompetentnych menedżerów i specjalistów, których cechuje pasja i ambicja w dążeniu do osiągania założonych celów.

    Twój zakres obowiązków

    • Bieżąca kontrola dokumentów księgowych, akceptacja delegacji pracowników;
    • Kalkulacja podatku dochodowego od osób prawnych, przygotowanie deklaracji;
    • Kontrola i akceptacja deklaracji VAT oraz JPK_VAT;
    • Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi;
    • Sporządzanie budżetów miesięcznych i rocznych oraz kontrola ich wykonania;
    • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i wg międzynarodowych standardów rachunkowości;
    • Odpowiedzialność za przygotowanie i wysyłanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych;
    • Przygotowanie prognoz przepływów pieniężnych w firmie;
    • Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań;
    • Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw;
    • Przygotowanie raportów statystycznych (Urząd Statystyczny, IDA);
    • Raportowanie do NBP.

    Nasze wymagania

    • Min. 2-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w dziale księgowości;
    • Wykształcenie wyższe kierunkowe;
    • Gotowość do pracy stacjonarnej (do wyboru Jasło, Pustków lub Mielec)
    • Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych;
    • Umiejętność współpracy z instytucjami finansowymi;
    • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel;
    • Bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie;
    • Prawo jazdy kat. B.

    Mile widziane

    • Znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości;
    • Znajomość zagadnień związanych ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, dotacjami i decyzjami o wsparciu;
    • Znajomość języka angielskiego.

    To oferujemy

    • Pracę w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży;
    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego;
    • Atrakcyjny system nagród miesięcznych;
    • Opiekę mentora podczas procesu onboardingu;
    • Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych;
    • Program poleceń pracowniczych;
    • Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę.