Warsaw

    Prawnik ds. Cudzoziemców - Warsaw, Polska - EWL

    EWL
    EWL Warsaw, Polska

    11 godzin temu

    Co roku ponad 170 milionów ludzi zmienia pracę i kraj zamieszkania. EWL jest w samym sercu tej zmiany, prowadząc kilkadziesiąt tysięcy rekrutacji w skali roku. Działamy w Polsce, Czechach, Rumunii, Niemczech, Holandii i na Litwie, planujemy kolejne ekspansje. Chcemy zrewolucjonizować międzynarodowy rynek pracy i robimy to naprawdę, stosując zaawansowane technologie oraz AI w naszej codziennej pracy. Jesteśmy jedyną firmą na rynku, w której pracownik tymczasowy to Klient, wokół którego budujemy nasze usługi.

    TWOJE ZADANIA

    • Tworzenie i analiza umów, regulaminów i dokumentów związanych z zatrudnieniem cudzoziemców.
    • Zapewnia zgodność dokumentów z obowiązującymi przepisami prawa pracy.
    • Doradztwo w sprawach związanych z zatrudnieniem cudzoziemców,
    • Interpretacja przepisów dotyczące prawa pracy, czasu pracy, wynagrodzeń i ubezpieczeń społecznych.
    • Monitorowanie zmian w prawie i informowanie zespołów zarządzających o ewentualnych koniecznych dostosowaniach, ryzykach.
    • Tworzenie rozwiązań prawnych dla biznesu global mobility.
    • Identyfikowanie ryzyka prawnego i proponowanie odpowiednich działań w celu minimalizacji ryzyka i zapewnienia zgodności.
    • Reprezentowanie firmy w kontaktach z organami kontrolnymi, takimi jak inspekcja pracy, straż graniczna, ZUS, czy organy skarbowe (przygotowanie dokumentów, odpowiadanie na pytania).
    • Monitorowanie zmian w przepisach prawa pracy i nowych wymagań lub regulacji dotyczących zatrudnienia pracowników tymczasowych.
    • Współpraca również z innymi działami organizacji w celu zapewnienia zgodności z przepisami.
    • Doskonalenie procesów związanych z prawem pracy w Grupie EWL.
    • Identyfikacja obszarów usprawnień i proponowanie rozwiązań mających na celu zwiększenie efektywności działań prawnych.

    NASZE WYMAGANIA:

    • Minimum 3 lata doświadczenia jako prawnik specjalizujący się w zatrudnianiu cudzoziemców.
    • Wiedza z zakresu prawa pracy i ustaw o cudzoziemcach.
    • Jednolite magisterskie studia na wydziale prawa, oraz mile widziany zdany egzamin oraz wpis na listę adwokatów lub radców prawnych.
    • Doświadczenie w reprezentowaniu firmy w kontaktach z organami kontrolnymi, takimi jak inspekcja pracy, straż graniczna, czy organy skarbowe (przygotowanie dokumentów, odpowiadanie na pytania).
    • Znajomość języka angielskiego min. B2.

    OFERUJEMY:

    • Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, platforma kafeteryjna, ubezpieczenie na życie.
    • Budżet szkoleniowy umożliwiający stałe podnoszenie kwalifikacji i rozwój kompetencji, a także zajęcia z językowa obcego.
    • Pracę z doświadczonymi ludźmi, którzy zarówno cenią Twoją wiedzę jak i mogą podzielić się swoją.

    Every year, over 170 million people change jobs and their country of residence. EWL is at the heart of this change, conducting tens of thousands of recruitments annually. We operate in Poland, the Czech Republic, Romania, Germany, the Netherlands, and Lithuania, with plans for further expansion. We aim to revolutionize the international job market, and we truly do so by employing advanced technologies and AI in our daily operations. We are the only company in the market where temporary employees are treated as clients around whom we build our services.

    YOUR RESPONSIBILITIES:

    • Creating and analyzing contracts, regulations, and documents related to the employment of foreigners.
    • Ensuring compliance of documents with applicable labor law regulations.
    • Advising on matters related to the employment of foreigners.
    • Interpreting regulations regarding labor law, working hours, remuneration, and social security.
    • Monitoring changes in the law and informing management teams about any necessary adjustments or risks.
    • Developing legal solutions for global mobility businesses.
    • Identifying legal risks and proposing appropriate actions to minimize risks and ensure compliance.
    • Representing the company in dealings with regulatory bodies such as labor inspection, border guards, social security authorities, or tax authorities (preparing documents, responding to inquiries).
    • Monitoring changes in labor law regulations and new requirements or regulations regarding the employment of temporary workers.
    • Collaborating with other departments within the organization to ensure compliance with regulations.
    • Improving processes related to labor law within the EWL Group.
    • Identifying areas for improvement and proposing solutions to increase the effectiveness of legal actions.

    OUR REQUIREMENTS:

    • Minimum of 3 years of experience as a lawyer specializing in the employment of foreigners.
    • Knowledge of labor law and laws regarding foreigners.
    • Completed master's studies in the field of law, and passing an exam as well as being listed as a lawyer or legal advisor is desirable.
    • Experience in representing the company in dealings with regulatory bodies such as labor inspection, border guards, or tax authorities (preparing documents, responding to inquiries).
    • Proficiency in English at least at B2 level.

    WE OFFER:

    • Benefits package: private medical care, sports card, cafeteria platform, life insurance.
    • Training budget enabling continuous improvement of qualifications and competency development, as well as foreign language classes.
    • Working with experienced individuals who value your knowledge and can also share theirs.

    Щорічно понад 170 мільйонів людей змінюють роботу та країну проживання. EWL знаходиться в самому серці цієї зміни, проводячи десятки тисяч наборів на рік. Ми працюємо в Польщі, Чехії, Румунії, Німеччині, Нідерландах та Литві, плануємо подальші розширення. Ми хочемо революціонізувати міжнародний ринок праці, і ми це робимо насправді, використовуючи передові технології та штучний інтелект у нашій повсякденній роботі. Ми єдиний на ринку фірмою, де тимчасовий працівник - це клієнт, навколо якого ми будуємо наші послуги.

    ВАШІ ОБОВ'ЯЗКИ:

    • Створення та аналіз угод, регламентів та документів, пов'язаних з працевлаштуванням іноземців.
    • Забезпечення відповідності документів чинним законодавством про працю.
    • Надання консультацій з питань, пов'язаних з працевлаштуванням іноземців.
    • Інтерпретація положень, що стосуються трудового законодавства, робочого часу, оплати праці та соціального забезпечення.
    • Моніторинг змін у законодавстві та повідомлення керівництву про необхідні коригування або ризики.
    • Розроблення юридичних рішень для глобальних бізнесів мобільності.
    • Виявлення правових ризиків та запропонування відповідних заходів для мінімізації ризиків та забезпечення відповідності.
    • Представлення компанії в контактах з контролюючими органами, такими як інспекція праці, прикордонна охорона, ЗУС або податкові органи (підготовка документів, відповіді на запитання).
    • Моніторинг змін у законодавстві про працю та нових вимог або регуляцій, що стосуються працевлаштування тимчасових працівників.
    • Співпраця з іншими відділами в організації з метою забезпечення відповідності вимогам.
    • Покращення процесів, пов'язаних із трудовим законодавством, в групі EWL.
    • Виявлення областей для удосконалення та пропозиції рішень для підвищення ефективності правових заходів.

    НАШІ ВИМОГИ:

    • Мінімум 3 роки досвіду роботи юристом, який спеціалізується на працевлаштуванні іноземців.
    • Знання трудового законодавства та законів про іноземців.
    • Закінчені магістерські студії на юридичному факультеті, а також бажано успішне складання іспиту та внесення в список адвокатів або радників.
    • Досвід у представництві компанії в контактах з контролюючими органами, такими як інспекція праці, прикордонна охорона чи податкові органи (підготовка документів, відповіді на запитання).
    • Володіння англійською мовою не нижче рівня В2.

    МИ ПРОПОНУЄМО:

    • Пакет користувальницьких послуг: приватна медична допомога, спортивна картка, кафетерійна платформа, страхування життя.
    • Бюджет на навчання, що дозволяє постійно підвищувати кваліфікацію та розвивати компетенції, а також заняття з іноземної мови.
    • Робота з досвідченими фахівцями, які цінують ваші знання та можуть їх поділитися.

  • EWL

    Prawnik ds. Cudzoziemców

    Co roku ponad 170 milionów ludzi zmienia pracę i kraj zamieszkania. EWL jest w samym sercu tej zmiany, prowadząc kilkadziesiąt tysięcy rekrutacji w skali roku. Działamy w Polsce, Czechach, Rumunii, Niemczech, Holandii i na Litwie, planujemy kolejne ekspansje. Chcemy zrewolucjoniz ...