Warsaw

    Kierownik Projektu w Zespole Koordynacji i Realizacji Projektów Recyklingowych​ - Warszawa, Polska - PKN ORLEN S.A.

    PKN ORLEN S.A.
    PKN ORLEN S.A. background
    Opis

    Twój zakres obowiązków

  • Rozwój i realizację portfela projektów z aspektem inwestycyjnym, związanych z szeroko pojętym recyklingiem mechanicznym, chemicznym oraz hybrydowym tworzy w sztucznych
  • Znajomość procesu inwestycyjnego, kwalifikacji kosztów projektowych, planowania i kontrolingu kosztów projektowych oraz procesu wydawania pozwoleń realizacyjnych
  • Przygotowywanie koncepcji i strategii projektowych, definiowanie harmonogramów, budżetów, środków i narzędzi realizacji celów
  • Proponowanie nowych rozwiązań usprawniających realizację projektów oraz zespołów projektowych w oparciu
  • Zapewnienie komunikacji i koordynacji prac projektowych w tym przygotowywania informacji, prezentacji, analiz, raportów oraz sprawozdań z realizacji
  • Wspieranie, motywowanie i kierowanie zespołem projektowym z zastosowaniem podejścia projektowego (samodzielność wyboru technik), technikami bramek decyzyjnych i kamieni milowych w tym przygotowywaniem prezentacji korporacyjnych
  • Opracowywanie i wdrażanie koncepcji i projektów oraz zintegrowanych planów pracy dotyczących konkretnych inicjatyw przedprojektowych
  • Podejmowanie decyzji dot. identyfikowania krytycznych zagrożeń/problemów i wdrożenia planów transformacji, zarządzenia zmianą, które mają wpływ na realizację projektu
  • Współtworzenie programów (portfeli projektów) w oparciu o ich cel oraz charakter technologiczny (recykling mechaniczny vs. recykling chemiczny)
  • Współpraca i koordynowanie relacji z instytutami, jednostkami naukowymi, środowiskiem akademickim w Europie i Polsce i sektorem prywatnym w zakresie generowania i realizacji projektów
  • Zarządzanie spotkaniami projektowymi z wewnętrznymi i zewnętrznymi członkami zespołu projektowego i interesariuszami
  • Inicjowanie, zarządzanie, realizowanie i prowadzenie innych projektów jako lider lub członek zespołu projektowego
  • Prowadzenie procesów mających na celu tworzenie przez pracowników innowacyjnych i efektywnych rozwiązań technicznych ("learning by doing")
  • Mentoring oraz coaching współpracowników oraz otwartość na stosowanie technik "blue ocean" w celu poszukiwania nowych obszarów działalności projektowej
  • Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne, preferowane kierunki: zarzadzanie projektami i procesami w przedsiębiorstwie, inwestycje i budownictwo, ochrona środowiska, produkcja i przetwórstwo polimerów, technologia chemiczna, procesowa lub pokrewne
  • Kilkuletnie doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych, najlepiej z obszaru gospodarki odpadami, recyklingu oraz klasycznego przetwórstwa węglowodorów czy chemii przemysłowej
  • Kilkuletnie doświadczenie w kierowaniu inwestycyjnymi zespołami projektowymi / realizacji projektów inwestycyjnych
  • Praktyczna wiedza potwierdzająca doświadczenie z zakresu realizacji projektów inwestycyjnych taka jak: harmonogramowanie, planowanie, myślenie koncepcyjne, nadzorowanie prac zespołu, koordynacja działań między obszarowych, zarządzanie ryzykiem oraz zmianą
  • Praktyczna wiedza z zakresu realizacji procesu otrzymywania pozwoleń dla inwestycji przemysłowych w obszarze gospodarki odpadami lub recyklingu lub petrochemii
  • Praktyczna znajomość różnych standardów, metodyk i podejść zarządzania projektami tradycyjnymi (waterfall) oraz zwinnymi (agile)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (przynajmniej na poziomie B2)
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Ms Power Point oraz Ms Excel
  • Gotowość do okazjonalnych podróży służbowych
  • Prawo jazdy kat. B
  • Skuteczność w działaniu
  • Odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój
  • Umiejętność czerpania z różnych perspektyw
  • Mile widziane

  • Studia podyplomowe kierunkowe techniczne lub z obszaru zarządzania projektami
  • Posiadanie certyfikatu z zarządzania projektami: CAPM/ PMP, SAFe Agilist, Scrum Master/Product Owner
  • Znajomość języka niemieckiego
  • Międzynarodowe doświadczenie w realizacji projektów z pogranicza gospodarki odpadami (budowa sortowni, zakładów recyklingu) oraz rozwoju technologii recyklingu tworzyw sztucznych a także budowania zakładów przetwarzania tworzyw (tzw. compounderów)
  • To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie (w tym system premiowy)
  • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
  • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
  • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
  • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy
  • Dodatkowo otrzymasz

  • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach
  • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy
  • Programy well-beingowe wspierające dobrostan
  • Program wspierający rodzinę
  • Dostęp do platformy kafeteryjnej
  • Benefity
  • prywatna opieka
    medyczna
  • dofinansowanie szkoleń
    i kursów
  • ubezpieczenie
    na życie
  • zniżki na firmowe
    produkty i usługi
  • program
    emerytalny
  • preferencyjne pożyczki
  • dodatkowe świadczenia
    socjalne
  • karty przedpłacone
  • dofinansowanie
    wypoczynku
  • inicjatywy dobroczynne
  • dofinansowanie najmu
    mieszkania

  • PKN ORLEN S.A. Warszawa, Polska

    Twój zakres obowiązków · Pozyskiwanie informacji i danych o procesach, technologiach, konkurencji branżowej, trendach przemysłowych i kierunkach rozwoju branży przetwórstwa węglowodorów i surowców, energetycznej i petrochemicznej · Pozyskiwanie informacji i danych o kierunkach i ...