Kontroler Finansowy
Siedlce

    Kontroler Finansowy - Siedlce, Polska - Solutions 30

    Solutions 30
    Opis
    Kontroler Finansowy Siedlce, WarszawaOpis stanowiska

    Solutions30 jest częścią Grupy Solutions30 notowanej na Giełdzie Euronext, dostarczającej usługi w obszarze nowych technologii, telekomunikacji, energetyki. Jesteśmy liderem świadczonych usług na rynku europejskim. Dzięki rozległej sieci wsparcia oraz optymalnemu systemowi i procesom zarządzania tą siecią, dostarczamy odpowiednie rozwiązania problemów technologicznych klientów, czyniąc to zarówno efektownie, jak i efektywnie.

    Poznaj nasze wartości: Innowacja / Zaangażowanie / Zwinność / Przedsiębiorczość / Bliskość / Profesjonalizm

    Jako Solutions30 od 20 lat stawiamy sobie za priorytet ułatwienie wszystkim dostępu do nowych technologii. Codziennie dbamy o to, aby wszystko wokół Ciebie działało dokładnie tak, jak powinno. Nasza sieć ekspertów i inżynierów dostępna jest dla klientów w dziesięciu krajach europejskich. Od 2019 roku Solutions30 działa również w Polsce poprzez sieć blisko 1000 pracowników oraz szeroką sieć podwykonawców.

    Twój zakres obowiązków:
    - Przygotowywanie miesięcznych raportów finansowych i zarządczych
    - Wspieranie działu księgowości przy zamknięciach miesiąca (kalkulacja rezerw i odpisów aktualizujących) oraz w trakcie audytu finansowego
    - Wsparcie w procesie przygotowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego
    - Kontrolowanie / planowanie przepływów pieniężnych
    - Konsolidacja wyników z różnych business units na poziomie zarządczym
    - Przygotowywanie rocznego budżetu (bilans, cash flow, rachunek zysków i strat) oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
    - Przygotowywanie rocznego budżetu oraz kwartalnych prognoz finansowych (bilans, cash flow, rachunek zysków i strat) oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
    - Analiza rentowności na projektach
    - Analiza kosztów operacyjnych,
    - Analiza wydatków inwestycyjnych
    - Udział w tworzeniu i kontroli procedur księgowych oraz ich automatyzacji
    - Kreowanie i realny wpływ na układ planu kont dla celów rozwoju rachunkowości zarządczej
    - Dostarczanie narzędzi finansowych wspierających pracę oraz podejmowanie decyzji biznesowych (modele do symulacji, specyficzne raporty, narzędzia do wyliczeń itp.)
    - Współpraca z audytorami oraz instytucjami finansowymi

    Profil kandydata

    Nasze wymagania:
    - Wykształcenie wyższe kierunkowe: Kontroling, Finanse, Rachunkowość, Ekonomia
    - 5 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (preferowane w branży budowlanej)
    - Doświadczenie w sprawozdawczości finansowej zgodnie z MSSF i znajomość kluczowych zasad księgowych dla firm świadczących usługi inżynieryjne i rozliczających projekty długoterminowe
    - Doświadczenie w procesie zamykania miesiąca i roku oraz raportowania na potrzeby Grupy
    - Doświadczenie w pracy z systemami finansowo-księgowymi
    - Doświadczenie z narzędziami BI (mile widziane)
    - Dobra znajomość rachunkowości, ogólnego planu kont i spraw podatkowych
    - Biegła znajomość języka angielskiego
    - Gotowość do wyjazdów służbowych

    Nasza oferta

    Oferujemy:
    - pracę pełną wyzwań w firmie nowoczesnych technologii cyfrowych
    - stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    - możliwości rozwoju w grupie spółek należącej do europejskiego lidera
    - przyjazną atmosferę pracy
    - możliwość pracy hybrydowej