Płock

    Ekspert (Analityk) w Zespole Koordynacji i Realizacji Projektów Recyklingowych​ - Plock, Polska - PKN ORLEN S.A.

    PKN ORLEN S.A.
    PKN ORLEN S.A. background
    Opis

    Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie analiz techno ekonomicznych dla projektów rozwojowych, badawczo-rozwojowych oraz projektów z aspektem inwestycyjnym, związanych ętym recyklingiem mechanicznym, chemicznym oraz hybrydowym tworzy w sztucznych a także projektów aplikacyjnych i produktowych
  • Przygotowanie oraz rozwój narzędzi obliczeniowych (modeli ekonomicznych, DCF), modeli predykcyjnych, wielopoziomowych analiz wrażliwości oraz narzędzi analitycznych z wykorzystaniem programu Excel (w tym nakładki Solver)
  • Przygotowanie oraz interpretacja danych dla opłacalności spółek w tym startupów
  • Wsparcie merytoryczne w zakresie podstaw ekonomii, podstaw opłacalności projektów oraz interpretacji podstawowych wskaźników ekonomicznych (IRR, NPV, EBITDA / EBIT, PBT, etc.) dla Biura, Zespołu oraz zespołów projektowych
  • Kontrola wydatków projektów zgodnie z założonym harmonogramem oraz raportowanie postępu wydatkowania środków pieniężnych oraz zapewnienie sprawozdawczości do obszarów Planowania, Finansów czy Kontrolingu zgodnie z przyjętymi w firmie zasadami
  • Pozyskiwanie i cykliczna aktualizacja danych kosztowych i cenowych wewnętrznie w organizacji oraz od podmiotów współpracujących w projektach
  • Zapewnienie komunikacji i koordynacji przepływu informacji i danych ekonomicznych dla sprawnej realizacji projektów w obszarze
  • Uczestnictwo w spotkaniach projektowych z wewnętrznymi i zewnętrznymi członkami zespołu projektowego
  • Prowadzenie procesów mających na celu popularyzację wiedzy ekonomicznej wśród pracowników ("learning by doing") a także coaching współpracowników z zakresu ekonomii i finansów w celu budowy
  • Otwartość na stosowanie technik "blue ocean" w celu poszukiwania nowych obszarów działalności
  • Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, ekonometria, inne ogólnogospodarcze lub pokrewne
  • Kilkuletnie doświadczenie w wykonywaniu analiz techno ekonomicznych dla projektów rozwojowych, badawczo-rozwojowych oraz projektów z aspektem inwestycyjnym realizacji inwestycyjnych projektów, najlepiej z obszaru recyklingu, compoundingu tworzyw, rozwoju produktu polimerowego, a także klasycznego przetwórstwa węglowodorów czy chemii przemysłowej
  • Kilkuletnie doświadczenie w przygotowaniu oraz rozwoju narzędzi obliczeniowych lub innych narzędzie obliczeniowych
  • Praktyczna wiedza potwierdzająca umiejętności harmonogramowania, planowania i kontrolowania wydatków
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (przynajmniej na poziomie B2)
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość Ms Excel, w tym Solver, oraz umiejętność interpretacji graficznej wyników i danych projektowych
  • Gotowość do okazjonalnych podróży służbowych
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętności analityczne
  • Skuteczność w działaniu
  • Odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój
  • Umiejętność czerpania z różnych perspektyw
  • Mile widziane

  • Studia podyplomowe w obszarze ekonomii, finansów i rachunkowości, międzynarodowych stosunków gospodarczych itp.
  • Znajomość języka niemieckiego
    Doświadczenie we współpracy przy projektach inwestycyjnych, poza zakładami produkcyjnymi ORLEN oraz przy inwestycjach typu "green field".
  • Doświadczenie w pracy w obszarze kontrolingu finansowego oraz przy wycenie Spółek na wczesnym etapie rozwoju w tym startupów
  • To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie (w tym system premiowy)
  • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
  • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
  • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
  • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy
  • Dodatkowo otrzymasz

  • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach
  • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy
  • Programy well-beingowe wspierające dobrostan
  • Program wspierający rodzinę
  • Dostęp do platformy kafeteryjnej
  • Benefity
  • prywatna opieka
    medyczna
  • dofinansowanie szkoleń
    i kursów
  • ubezpieczenie
    na życie
  • zniżki na firmowe
    produkty i usługi
  • program
    emerytalny
  • preferencyjne pożyczki
  • dodatkowe świadczenia
    socjalne
  • karty przedpłacone
  • dofinansowanie
    wypoczynku
  • inicjatywy dobroczynne
  • dofinansowanie najmu
    mieszkania