Solution Architect Frontend - Centrum, Warszawa, Polska - Ness Solution

    Ness Solution
    Ness Solution Centrum, Warszawa, Polska

    3 tygodnie temu

    Default job background
    W pełnym wymiarze godzin Technologia / Internet

    Dla naszego Klienta lidera w branży ubezpieczeniowej, poszukuje doświadczonego Architekta Frontend. Ta rola oferuje ekscytującą możliwość przyczynienia się do przekształcania klasycznych systemów w nowoczesne, oparte na technologii rozwiązania. Zapewniamy przestrzeń do pracy nad projektami, które nie tylko wyzwolą Twój potencjał, ale również pozwolą na wpływanie na ewolucję tradycyjnych modeli biznesowych w stronę innowacyjności.

    Zakres obowiązków:

    Wizja i kreacja:

    • Budowa i realizacja wizji przekształcenia monolitycznej aplikacji frontowej na architekturę rozproszoną,
    • Kreowanie koncepcji rozwiązań lub usprawnień dla inicjatyw biznesowych,
    • Wypracowywanie architektury systemowej dla realizacji zmian funkcjonalnych,
    • Uzgadnianie standardów i kultury pracy w zespołach SCRUM.

    Wsparcie architektoniczne i programistyczne:

    • Aktywne uczestnictwo w analizie wymagań, wdrażaniu, testowaniu, zapewnianiu jakości, zarządzaniu zmianami oraz wdrażaniu rozwiązań,
    • Szacowanie pracochłonności nowych inicjatyw biznesowych,
    • Diagnozowanie i naprawa trudnych zagadnień utrzymaniowych,
    • Wsparcie w wydarzeniach scrumowych oraz pomaganie deweloperom w rozwiązywaniu trudnych zagadnień.

    Opieka nad:

    • Procesem code review, pull request, merge w zespołach SCRUM,
    • Aktualnością stosu technologicznego systemu IT,
    • Priorytetami realizacji zagadnień zidentyfikowanych jako dług techniczny,
    • Merytorycznym refinementem zagadnień identyfikowanych jako dług techniczny,
    • Właściwą jakością wytwarzanego oprogramowania dzięki rozwijaniu piramidy testów automatycznych.

    Wymagania:

    • Minimum 7 lat doświadczenia zawodowego w tworzeniu interfejsu użytkownika oprogramowania,
    • Bardzo dobra znajomość frameworku Angular oraz technologii HTML5, CSS3, JavaScript, TypeScript, RxJS, Angular Material,
    • Doświadczenie w pracy z microfrontendami i w pisaniu testów aplikacji Angular,
    • Praktyczna znajomość RESTful services, Jenkins, Jira, Bitbucket, Confluence,
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej,
    • Znajomość wzorców architektonicznych aplikacji front-endowych i dobrych praktyk rozwoju dużej aplikacji biznesowej,
    • Mile widziane doświadczenie z Java, Spring, SpringBoot oraz Hibernate oraz znajomość metodyk Agile.

    Oferujemy:

    • Długofalową współpracę w oparciu o B2B,
    • Stawka: vat/h,
    • Pracę hybrydową (1 dzień z biura, 4 dni zdalnie),
    • Dogodna lokalizacja biura w pobliżu stacji metra,
    • Benefity: Multisport, prywatna opieka medyczna.